Штучний інтелект — це потужний інструмент, який дає медіа нові можливості, але водночас вимагає відповідального підходу. Його правильне використання може допомогти створювати якісний контент, що відповідає викликам сучасного світу, та зміцнювати довіру аудиторії.
Саме тому Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» розпочинає практичний курс із впровадження штучного інтелекту в роботу медіа. Деталями ділиться директорка АНРВУ Оксана Бровко.
— Оксано, як саме все відбуватиметься? Чого чекати від цього курсу?
— Це буде цикл практичних освітніх занять про те, як використовувати ШІ в роботі регіональних медіа. Спікерами будуть як українські, такі й закордонні експерти. Ідея виникла після того, як ми побачили, що регіональні редакції по-різному застосовують ШІ в роботі. Дехто активно працює з інструментами, хтось намагається розібратися, що з цим робити. Саме тому ми вирішили посилити професійність медіа в цьому напрямку. Наша мета — створити навчальну програму, аби регіональні журналісти, редактори, рекламні менеджери та інші працівники компаній мали доступ до кращих інструментів та вміли ними користуватися, при цьому не ризикуючи якістю контенту.
— 17 грудня відбудеться перший вебінар, присвячений ChatGPT. Що це буде?
— Так, ми стартуємо вже 17 грудня із практичного вебінару, який допоможе розібратися із чатом GPT. Це буде перший дієвий результат співпраці Асоціація незалежних регіональних видавців України зі швейцарськими медіа. Нагадаю, що за сприяння Асоціації команда із п’яти медіаменеджерок з України відвідала Швейцарію та більше дізналася про журналістську роботу там. Я побачила, які редакційні політики мають тамтешні медіа щодо застосування ШІ. Більшість використовують технології для спрощення операційних задач, у декого є чіткі заборони щодо генерування фото та відео з допомогою ШІ. Також закордонні компанії розробляють власні промпти у редакціях. Тож їхній досвід є досить цінним для нас.
— Хто буде спікером на першому вебінарі?
— У Швейцарії ми познайомилися із журналісткою відомого медіа CH — Alexandra Stark. Вона — спеціалістка з інтеграції сучасних технологій. Alexandra допоможе зануритися в практичне використання ШІ для підвищення ефективності редакційних процесів. Наша гостя поділиться своїми професійними здобутками, тож я вірю, що цей вебінар точно буде корисним для наших регіональних медіа.
— Як думаєте, буде попит?
— Навіть не сумніваюся. Тема штучного інтелекту є трендовою в Україні. На свій перший вебінар лишень за кілька днів ми отримали понад 100 заявок. Це досить гарний показник зацікавленості.
— З якою періодичністю будуть такі навчання?
— Це будуть не лише вебінари, воркшопи щодо практичного використання інструментів. Ми також будемо говорити про те, як створювати власні промпти для редакційних потреб. Готуємо систематичні зустрічі — як загальні для всіх, так й індивідуальні — із відібраними медіа. Щодо періодичності, про все будемо повідомляти на наших сторінках у соціальних мережах та на сайті. Тож підписуйтесь, аби не пропустити можливість доєднатися.
— Відвідування буде відкритим для всіх?
— Тематичні вебінари та воркшопи будуть доступними для всіх. Адже ми хочемо, аби всі регіональні медіа, які мають бажання навчатися, змогли отримати відповідні знання та досвід. Водночас ми плануємо індивідуальні сесії від експертів для обраних медіа, які зможуть попрацювати цілими командами та імплементувати сучасні технології в роботу.
— Чудові можливості насправді.
— Сподіваємось, що разом ми зможемо вивести на наші регіональні медіа ще на вищий професійний рівень та допомогти спростити багато повсякденних завдань.