XIII Медійний Конгрес зібрав одних із кращих топменеджерів не тільки України, а й світу. Так, запрошеною гостею, яка відкрила потік «Тренди в медіа», була Ladina Heimgartner, президентка Всесвітньої асоціації видавців новин WAN-IFRA. Вона поділилася своїм баченням щодо майбутнього медіа та основних викликів, що стоять перед галуззю. До речі, відвідувачі Конгресу фактично засипали Ladina Heimgartner питаннями. Тож виступ супроводжувався жвавою розмовою. Далі стисло передаємо найголовніше.
Світ, технології та медіа постійно змінюються, і ключовими викликами стають нові тренди, поведінка користувачів та спосіб споживання інформації. Тому медіа мають постійно підлаштовуватися під обставини та виклики.
Персоналізація контенту
Після пандемії Covid-19 інтерес до глобальних тем знизився, наголошує Ladina Heimgartner, президентка WAN-IFRA. Тому варто розглянути конструктивну журналістику для уникнення негативу в новинах. Загалом використання Інтернету еволюціонує через зростання тривоги та недовіри, алгоритми соціальних мереж диктують контент ще до того, як користувачі усвідомлюють свої потреби. Тому саме якість журналістських матеріалів стає основою медіабізнесу. Сьогоднішня аудиторія очікує персоналізованого контенту. Тепер контент повинен знаходити аудиторію, спираючись на дані та поведінку користувачів, а не навпаки.
— Користувачі все частіше вимагають продуктів і послуг, пристосованих до їхніх потреб. Ми можемо розв’язати цю проблему, дозволивши кастомізувати їхній користувацький досвід або активно підлаштовуючи контент під їхні вподобання, — говорить спікерка.
Медіакомпанії будуть успішними в майбутньому лише тоді, якщо вони реагуватимуть на реальні потреби людей і створюватимуть цінність для користувачів і клієнтів протягом усього їхнього життя:
- Повідомляючи
- Інформуючи
- Відволікаючи
- Виховуючи
Створюйте екосистеми із партнерами
Важливо також — створювати спільноти, інтегрувати їх у продукти та підтримувати зв’язки між користувачами. Майбутнє медіа полягає в диверсифікації джерел доходу і співпраці з великими технологічними компаніями, але з акцентом на незалежний трафік.
— У моїй компанії є два бізнес-ЗМІ, і одне з них співпрацює з банком. Вони разом мають рішення для торгівлі. Це лише крихітна частина, це навіть не екосистема, це партнерство, але воно може розвиватися в цьому напрямку. Отже, ви заходите туди, читаєте щось, купуєте щось, торгуєте чи бронюєте щось, наприклад, щоб тримати читацьку аудиторію залученою, завжди залученою і додавати цінності їхньому життю, — наводить приклад Ladina Heimgartner. — Нам потрібно створювати важливий контент, що заслуговує на довіру. Це те, що ніколи не втратить актуальності. Зосереджуватися не лише на виробництві, а й на дистрибуції, будувати екосистеми з іншими гравцями, які надають користувачам більшу цінність, оскільки це утримує їх залученими, а відтак зростає і диверсифікує ваші потоки доходів. І це те, що ми можемо почати вже сьогодні. Ось наше домашнє завдання.
Великі технологічні компанії сьогодні приносять медіакомпаніям багато трафіку, але забирають непропорційно велику частину рекламних доходів. Метою має бути співпраця з великими технологіями там, де це має сенс, але збільшення частки стійкого трафіку, щоб зменшити залежність.
Важливо розвивати майбутні таланти
Майбутні виклики полягатимуть і в залученні та утриманні талантів як для наших редакцій, так і для команд. Підвищення привабливості роботодавця є ключовим для підтримки високої якості журналістики та стимулювання цифрової трансформації, наголошує президентка WAN-IFRA.
— Найкращі таланти повинні знайти свій шлях до компанії. Напевно, божевільно бути в цій індустрії. Я справді великий шанувальник цієї сфери. Це не просто робота, це те, для чого ви повинні народитися, якщо ви робите це дійсно правильно. Я роблю це вже понад 20 років, і час від часу запитую себе, чи я божевільна. Відповідь: «Так, напевно, але я думаю, що це добре бути трохи божевільним. Бо я створена для цієї роботи. І я думаю, що ви також створені для цієї роботи». Нам потрібні ті, хто має такі спільні цінності. Справа не в грошах, тому що ви завжди будете заробляти більше грошей на інших роботах, ніж у ЗМІ. Але коли ви залучаєте таких, як ви, хто створені для журналістики, важливо одразу зрозуміти: чи це один (одна) із таких же божевільних хлопців/дівчат чи ні. Тому працюйте над талантами, за ними — майбутній розвиток вашого медіа.
Що із ШІ та газетами
Бурхливий розвиток технологій, безумовно, грає першу скрипку. У короткостроковій перспективі ми всі повинні використовувати ШІ для підвищення ефективності, у середньостроковій і довгостроковій — для створення нової інформаційної екосистеми, керованої ШІ.
А от щодо друку, прогнози у гості наступні: друк стане ще більш особистим притулком і лише одиниці досягають успіху. Ті, хто мають нішеві видання в гарній якості, ті, які дають цінність для конкретної аудиторії, груп, об’єднаних за інтересами та вподобаннями. На них чекає ренесанс.
Наостанок залишаємо піраміду, презентовану Ladina Heimgartner, яка є основою для побудови медіакомпанії:
Зростайте та диверсифікуйте
Створюйте екосистеми на основі цінностей
Зосередьтесь на продукті та його дистрибуції
Створюйте контент, який заслуговує на довіру
Працюйте з даними
Наймайте та утримуйте найкращі таланти
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити важливого.
Фейсбук
Захід відбувся за підтримки наших партнерів: