Amedia — це медіагрупа, що належить фонду, і є найбільшим видавцем редакційних медіа в Норвегії. Щодня охоплюють понад два мільйони читачів через більш ніж 100 місцевих, регіональних та національних видань.
Компанія має понад 1100 редакційних співробітників по всій країні, які постійно інформують читачів про останні новини, дебати, спорт та розваги. А відділи продажу допомагають створювати ефективну рекламу для рекламодавців по всій Норвегії. Amedia також є співвласником 55 місцевих і регіональних газет у Швеції через партнерство з Bonnier News Local. Компанія має розвинений бізнес у сфері друку та дистрибуції.
Amedia є надійним партнером Асоціації «Незалежні регіональні видавці України та українських регіональних медіа. Підтримка та солідарність з Україною є міцною та непохитною. CEO Amedia André Støylen нещодавно побував у Львові та був спікером на XIII Медійному Конгресі. Він розповів про успішну монетизацію у своїй компанії.
— Маємо приблизно 750 000 підписників, із яких 67% користуються виключно цифровими версіями. Щоб закріпити нашу позицію як цифрового вибору номер один для місцевого контенту, ми зацифрували наші відносини з клієнтами: дані – для забезпечення глибокого розуміння наших читачів; створюємо журналістські матеріали, які наші читачі хочуть читати, а цифровий контент має відрізняти нас від інших і приваблювати передплатників, — розповів André Støylen.
Amedia запустила своє рішення для авторизації (log-in) у 2014 році. Це рішення дозволило користувачам легко входити в систему для доступу до цифрового контенту, а також дало компанії можливість збирати важливі дані про користувачів для подальшого вдосконалення контенту і покращення користувацького досвіду. Завдяки цьому рішенню Amedia змогла посилити свої позиції на ринку цифрових медіа, забезпечуючи більш персоналізований підхід до надання новин та інформації для своїх читачів.
— Маємо повний контроль над збором даних, як зараз, так і в майбутньому: приблизно 120 змінних на основі демографічних та інтересів (стать, вік, діти, будинок, другий будинок, автомобіль тощо). Цю інформацію в режимі реального часу дає можливість створювати контент, який відповідає потребам аудиторії, — говорить спікер.
Саме тому українські медіа мають розуміти, хто їх читачі, аби створювати саме ті матеріали, які будуть мати цінність, переконаний СЕО Amedia.
Те, що виробляється в найбільших кількостях, може бути найменше прочитаним. Це трапляється в ситуаціях, коли новинні матеріали створюються для заповнення сторінок, а не через реальний інтерес з боку аудиторії. Такий підхід призводить до того, що великі обсяги контенту, які не відповідають інтересам читачів, залишаються майже непоміченими, у той час, як ресурси й час витрачаються на матеріали, що не мають значного впливу або популярності.
Це означає, що активні читачі, які регулярно взаємодіють із контентом, мають більше підстав залишатися передплатниками. Чим частіше вони знаходять цікавий для себе матеріал, тим міцніша їхня прив’язаність до платформи, що зменшує ризик відмови від передплати.
Зростання кількості передплат стимулюється виключно цифровими версіями, тоді як кількість передплатників друкованих видань знижується. Що з цим робити? André Støylen радить аналізувати свою аудиторію та персоналізувати контент. А ще — порадив українським регіональним редакціям об’єднувати зусилля задля успіху в майбутньому.
«Я вважаю, що тісніша співпраця між різними місцевими ЗМІ в Україні є ключовим фактором для майбутнього успіху тут. Якщо ви думаєте, що кожне видання має йти власним шляхом, щоб знайти свій вихід у цьому напрямку, то я не думаю, що це можливо. Ви повинні співпрацювати, щоб зменшити витрати, розподілити їх на більшу кількість передплатників або на більшу кількість видань. У Норвегії є досить великі медіакорпорації, які контролюють місцеві новинні ЗМІ», — сказав він, відповідаючи на запитання українських колег.
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити важливого.
Фейсбук
Захід відбувся за підтримки наших партнерів: