7:40 am Проєкти

Digital ABC: курс для медіа менеджерів

Локалізація та переклад цього курсу були розроблені за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за його зміст несе автор WAN-IFRA, а за переклад DT Global, лідер консорціуму EU4IM, і він не обовязково відображає погляди Європейського Союзу.

Запрошуємо до участі в новому проєкті для медіа менеджерів –Digital ABC

Курс актуальний для всіх медіа менеджерів, які прагнуть підвищити свою цифрову грамотність і впровадити ноу-хау, щоб сприяти розвитку і адаптуватися до післявоєнного медіаринку, а також до незліченних викликів і можливостей, які з ним пов’язані.

Digital ABC проходить дистанційно з 24 березня по 5 червня. За результатами курсу ви отримуєте знання, необхідні для якісних змін в редакції вашого онлайн видання. По успішному закінченню курсу ви матиме можливість подати заявку на невеликі гранти для підтримки ідей щодо цифрової трансформації, а також взяти участь в навчальному турі до Норвегії.

Digital ABC розроблений програмою «Women in News» («Жінки у новинах») Всесвітньої асоціації видавців новин (WAN-IFRA). Це практичний навчальний онлайн-курс, присвячений впровадженню цифрової стратегії на практиці. Він складається з чотирьох модулів (A, B, C і D) і загалом містить близько 30 занять. Модуль А охоплює основи цифрових технологій, модуль В – цифрову компетентність і стратегію, модуль С – управління змінами, а модуль D – контент-стратегію.

Модуль А був адаптований і перекладений для медіаменеджерів, які працюють в Україні. Спочатку він був розроблений Програмою «Women in News» WAN-IFRA за підтримки Шведського агентства з питань міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) для підтримки медіа в країнах з перехідною економікою та на ринках, що розвиваються. ABC Digital в Україні проводиться за фінансової підтримки проєкту EU4IM та лідера консорціуму DT Global, де WAN-IFRA є учасником. В Україні курс реалізовується Асоціацією Незалежних Регіональних Видавців України (АНРВУ).

Хто може подати заявку?

Модуль А відкритий для менеджерів середньої ланки, редакторів, журналістів, веб-редакторів, виробників контенту, редакторів новин, а також комерційного персоналу у сфері реклами, маркетингу, управління персоналом, фінансів та операційної діяльності. Ми заохочуємо організації реєструвати учасників з різних сфер бізнесу, щоб вони могли працювати разом і вчитися один в одного. 

Як подати заявку на участь у курсі?

Щоб подати заявку на участь у курсі, будь ласка, заповніть форму тут.

Коли закінчується прийом заявок?

Кінцевий термін подачі заявок – 9 березня 2023 року.

Коли починається курс?

Модуль А розпочнеться 24 березня 2023 року онлайн-сесією. Модуль триватиме до червня 2023 року, а модулі B і C будуть запропоновані в найближчі місяці.

Як побудований курс?

Курс побудований таким чином, щоб ви читали його переважно самостійно, а також брали участь у групових дискусіях і зустрічах. Заняття супроводжуються презентаціями та відеоматеріалами, які можна завантажити і використовувати як основні матеріали для онлайн-дискусій та зустрічей.

Чи є курс сертифікованим?

Учасники отримають сертифікат – Завершення курсу “Digital ABC” – Модуль А (або В, або С) в кінці кожного модуля після завершення всього матеріалу курсу та виконання всіх завдань. 

Яку частку курсу займають “домашні завдання”? Що очікується для виконання завдань?

Ви можете розраховувати на 1-2 години на тиждень на кожному занятті.

Вебінари

Протягом 8 тижнів Модулю А буде проведено чотири вебінари.

Перший вебінар буде вступною сесією, яка запустить програму, тоді як на другому і третьому вебінарах виступатимуть місцеві та іноземні експерти, які обговорюватимуть різні теми, актуальні для учасників. Зацікавлені учасники також зможуть отримати індивідуальні консультації з місцевими та іноземними експертами. Програма включатиме 2 індивідуальні консультації з менторами тривалістю 30 хвилин для кожного керівника відділення. Під час курсу ми допоможемо зосередити увагу на підвищенні кваліфікації в окремих ньюзрумах та виявити подальші проґалини, а також узгодити дорожні карти для подальших дій.

Четвертий, заключний, вебінар буде підсумковою сесією та нагодою для учасників поділитися своїми фінальними завданнями. 

На які ключові дати слід звернути увагу під час Модуля А?

23 лютого 2023 року – прийом заявок на участь у Модулі А

17 березня 2023 року – успішні заявники отримають логіни для входу на освітній портал ММА

24 березня 2023 року – онлайн вебінар, присвячений початку програми 

З 24 березня по 5 червня  2023 року – триває модуль А

28 квітня 2023 – другий вебінар

12 травня 2023 року – третій вебінар

23 травня 2023 року – всі завдання мають бути завершені та всі завдання здані 

5 червня 2023 року – вебінар щодо завершення курсу та презентації проєкту

Чи я отримуватиму будь-яку підтримку протягом усього курсу?

Ви матимете підтримку одногрупників для спільної роботи, а також можливість поставити запитання ментору під час онлайн-сесії в середині курсу. За запитом також доступні індивідуальні зустрічі. Якщо у вас виникнуть запитання протягом курсу, ви можете надіслати їх на адресу [email protected] і наша команда відповість вам.

Цифрова журналістика є частиною нашої реальності, і для того, щоб вижити в довгостроковій перспективі, всі працівники медіа повинні розуміти цифрову стратегію й бути готовими до змін у своїх організаціях. Глобальна пандемія 2020 року та її наслідки зробили цю потребу нагальнішою. Незаконне вторгнення в Україну зруйнувало медіа-ринок та всі бізнес-моделі, які були успішними до 24 лютого. Курс Digital ABC – це шанс для українських місцевих медіа відновити свої бізнес-моделі, підготуватися до активного розвитку в післявоєнний період.

WAN-IFRA створила цей курс, щоб допомогти медіа-організаціям заповнити прогалину в знаннях, яка існує в їхніх командах. Він розглядає колосальний вплив цифрової дистрибуції на традиційну журналістику, і, що особливо важливо, те, як трансформувати це в практичні, конкретні дії, які допоможуть зорієнтуватися в переході від друкованого до цифрового формату.

(Visited 1,089 times, 1 visits today)

Close