11:18 Новини

«План Б» від АНРВУ: 12 регіональних медіа отримають фінансування. Буде й друга хвиля

У відповідь на кризову ситуацію, спричинену припиненням фінансування українських медіа з боку американських донорів, Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ) ініціювала проєкт «План Б». Його мета — термінова допомога тим редакціям, які опинилися на межі виживання, особливо у прифронтових регіонах.

У межах першої хвилі підтримки 12 регіональних медіа отримають фінансування на загальну суму 50 тисяч євро від наших скандинавських партнерів. Програма не тільки допоможе редакціям продовжити свою роботу, а й протидіяти інформаційному вакууму, який може стати плацдармом для дезінформації та ворожої пропаганди.

Про механізм відбору, ключові критерії та майбутнє програми в короткому інтерв’ю розповіла Оксана Бровко, директорка АНРВУ.

— Кого стосується «План Б»? І як вдалося так швидко залучити партнерів?

«План Б» — це термінова реакція нашої  команди на ситуацію, яка склалася у зв’язку з припиненням фінансування від американських донорів. Постраждали різні категорії медіа, але найбільше — невеликі, ті, що поруч з лінією фронту, які здебільшого на 100% залежали від таких проєктів. Тому для нас було критичним екстрено відреагувати та знайти допомогу від партнерів, аби підтримати редакції. Може, не в такому обсязі, як були самі проєкти, але в достатньому обʼємі, щоб медіа зберегли свою важливу соціальну місію у своїх регіонах і продовжили роботу. 

Завдяки нашим давнім партнерським відносинам з медійниками зі Скандинавії вдалося за кілька днів отримати відчутну підтримку. Це не довготривалий, не інституційний, але стратегічно важливий проєкт для тих, хто зараз у біді. 

— Скільки заявок уже отримали? Які умови для аплікантів?

— Ми вже отримали понад 100 заявок, і їхня кількість зростає навіть не щодня, а щогодини. Щоб оперативно реагувати, вирішили розглядати заявки хвилями. І от уже перша погоджених медіа — у роботі. Підтримку отримають 12 регіональних редакцій, сім з яких — це друковані медіа з Одещини, Запоріжчини, Херсонщини, Чернігівщини, Полтавщини. Решта — регіональні медіапроєкти, яких підтримаємо на виготовлення соціально важливого контенту.
Наступну хвилю допомоги плануємо на початку березня. Це буде вже коло 40 регіональних редакцій. Виділених коштів має вистачити на три-чотири місяці роботи. Можливо, сума не відповідатиме замороженим бюджетам від американських донорів, але це точно будуть достатні кошти, які дадуть можливість продовжити виконувати свою журналістську функцію. 

— А про яку суму йдеться? На що можуть розраховувати редакції?

— Це визначається індивідуально, залежно від проєктів, які реалізують медіа, від їх потреб. Загальна виділена сума допомоги в першій хвилі — це 50 тисяч євро на 12 редакцій. 

— Які ключові фактори для того, щоб медіа отримало цю екстрену допомогу?

— Важливість проєктів для регіону. У деяких випадках бачимо, що через зупинку фінансування жителі прифронтових регіонів втрачають можливість отримувати інформацію з надійних, перевірених джерел. А отже є великий ризик «новинних пустель» у розпал війни. Що є гарним приводом для поширення ворожої пропаганди, фейків та маніпуляцій. Тому для нас дуже важливо, аби не було таких інформаційних порожнеч. На жаль, зараз сприятлива до цього ситуація. 

— На фінансування можуть розраховувати медіа, які мали фінансування від американських донорів, чи й решта, які опинилися у скрутній ситуації через безліч обставин? 

— Медіа, які мали чинні проєкти співпраці з американськими донорськими організаціями чи перебували на етапі підписання угод. 

— Чи буде звітність за витрачені бюджети? І на що, власне, можна спрямувати ці кошти?

— Як і в будь-яких проєктах, буде присутній момент звітування за виготовлений контент. Тобто це означає, що при поданні заявки керівники мають чітко усвідомлювати, що їхній контент має бути соціально вагомим, що команди продовжать його виготовляти, що допомога стосується тих, хто справді хоче працювати, вдосконалюватися та впливати на позитивні зміни у своїх регіонах. Найкращим результатом для партнерів і нас, профільної організації, буде те, що медіа продовжать працювати та створювати якісний контент навіть в таких у непростих умовах. Тому головна задача зараз — не дати знищити незалежні регіональні медіа в Україні.

— Тож ви продовжуєте приймати заявки? 

— Так, оскільки буде друга хвиля підтримки, можна заповнювати форму. Очікуйте на зворотний зв’язок – ми зв’яжемося з відібраними заявниками для уточнення деталей.

Прочитати детальніше про цей проєкт та подати ЗАЯВКУ можна ТУТ.

Підписуйтесь на сторінки Асоціації у соцмережах, щоб не пропустити нових можливостей. 

Інстаграм

Фейсбук

Visited 203 times, 1 visit(s) today

Close