08:02 Заходи, Новини

Навчальні курси Basic Life Support та Stop The Bleed, аптечки та страхування

Які можливості надає АНРВУ для безпеки журналістів під час війни.

Висвітлення війни ― це не лише робота в зоні бойових дій та на прикордонні. Медійники разом із рятувальниками першими прибувають на місця прильотів у своїх містах, де росіяни часто практикують повторні атаки. Тож стикаються з реальними загрозами життю та здоров’ю: обстрілами, мінами, вибухами та іншими непередбачуваними ситуаціями. За таких умов навички надання домедичної допомоги можуть бути вирішальними ― вони рятують життя як журналіста, так і тих, хто поруч. 

Дбаючи про безпеку медійників, Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» працює у двох ключових напрямках: навчання та страхування

Безпекові тренінги та аптечки

Безпекові тренінги ми з партнерами проводимо регулярно протягом усіх років повномасштабного вторгнення. Вони спрямовані на покращення навичок виживання та надання першої домедичної допомоги у критичних ситуаціях. 

На початку березня ми анонсували черговий дводенний безпековий тренінг, заплановиний 24-25 квітня у Львові. За менше ніж місяць надійшло 130 заявок на участь. Із них ми відібрали 20 учасників, для яких оплачуємо навчання, проживання, харчування і проїзд. Під час навчання учасники також отримають аптечки першої допомоги з усім необхідним, надані організацією «Репортери без кордонів».

Тренерами на тренінгу буде команда від  ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги». Цього разу тренінг складається з двох сертифікованих навчальних курсів: BLS (Basic Life Support) та Stop The Bleed. Ці два курси дають людині базові знання та практичні навички для того, щоб надати домедичну допомогу і врятувати життя у критичний момент. 

BLS (Basic Life Support) ― сертифікований курс від Європейської ради реанімації. Курс, визнаний у світі. Впродовж 8 годин учасники й учасниці курсу вчаться швидко і правильно оцінювати стан людини, оцінювати середовище навколо постраждалого на предмет безпеки для себе, надавати допомогу людині без свідомості. 

Обов’язкові елементи курсу: 

  • серцево-легенева реанімація (непрямий масаж серця і штучна вентиляція легень);
  • використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора;
  • допомога людині, які вдавилася чи захлинулася.

STB (Stop The Bleed) ― зу Курс ґрунтується на стандартних клінічних протоколах ACS COT (Американська колегія хірургів). Він націлений на формування практичних навичок зупинки критичної зовнішньої кровотечі.

Знання та вміння, які отримають учасники й учасниці: 

  • алгоритм дій у разі критичної кровотечі (кровотечі з кінцівок, вузлові кровотечі);
  • знання про засоби зупинки критичної кровотечі, правила користування ними, а також безпекові аспекти під час використання цих засобів;
  • навички використання турнікетів;
  • навички тампонування ран;
  • застосування методу прямого тиску на рану;
  • алгоритм переведення потерпілого у стабільне положення на боці.

«Під час обох цих курсів групи відпрацьовують на практиці симуляційні сценарії, ― розповідає Тетяна Довгань, комунікаційниця Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги. ― Наші інструктори добирають сценарії, максимально наближені до цільової аудиторії. Це допомагає людям психологічно налаштуватись на те, що потрібно буде повторити в реальному житті». 

Загалом АНРВУ у співпраці зі Всеукраїнською радою реанімації та екстреної медичної допомоги організували та провели більше десятка таких заходів. Зважаючи на кількість заявок та безпекову ситуацію, плануємо робити це й надалі. Тож стежте за анонсами на сайті та в соцмережах.

Страхування для журналістів, фіксерів, операторів, фотографів

Вже третій рік працює Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ), заснований Асоціацією «Незалежні регіональні видавці України» з партнерами ― Фундацією  «Суспільність», Інститутом масової інформації, «Детектором медіа», Центром демократії та верховенства права та Інститутом розвитку регіональної преси.

«Досвід нашого Міжнародного фонду страхування журналістів унікальний, — каже директорка АРНВУ Оксана Бровко. — Цей проєкт став хорошим підґрунтям створення безпечного середовища для журналістів і фіксерів у гарячих точках. Ми не страхова компанія, але ми організовуємо процес безкоштовного страхування ваших медійників професійною страховою. І в такий спосіб намагаємося допомогти незалежним медіа почуватися безпечніше під час своєї журналістської діяльності. Адже перевірений, якісний контент, як-от репортажі, новини, історії, є невід’ємною складовою нашої боротьби».

Хто може застрахуватися? Українські фіксери, журналісти, відеоператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території, підконтрольні ЗСУ території Росії та мають засоби захисту. Пріоритет надається тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги. Задовольняються заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу етики журналістського журналіста.

Зверніть увагу: заявки подаються не пізніше, ніж за 24 годин до виїзду

Щороку ми страхували більше 70 медійників загальною тривалістю більше 700 страхових днів, охопивши Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську, Одеську, Сумську, Харківську, Херсонську та Курську області.

Цього року (станом на березень 2025-го) надійшло 74 заявки, з них Координаціна рада погодила 72. Застраховано 37 медійників (22 чоловіка та 15 жінок) загальною тривалістю 153 страхових дні. Регіони відряджень ті самі, що і в попередні роки.

Подати заявку можна за посиланням ТУТ.

*** 

Нагадаємо, Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» пропонує численні програми фінансової й менторської підтримки регіональних та локальних медіа. Стежте за анонсами на нашому сайті та в соцмережах.

Фейсбук

Інстаграм

Visited 119 times, 1 visit(s) today

Close