16:11 Новини

Персоналізовані історії — ключ до серця читачів. Досвід швейцарської компанії Somedia


У сучасному світі медіа персоналізація контенту є ключовим елементом для залучення та утримання аудиторії. Швейцарія, з її багатим досвідом у цій сфері, демонструє успішні практики адаптації медіа до індивідуальних потреб користувачів. Для цього наші колеги використовують передові технології та штучний інтелект, але головне — вони зорієнтовані на те, щоб створювати персоналізовані історії, що відповідають інтересам та вподобанням кожного читача. Цей підхід не лише підвищує залученість аудиторії, але й сприяє розвитку незалежних медіа, забезпечуючи їхню стійкість та конкурентоспроможність у цифрову епоху.

Як це працює? Розповімо вам про досвід однієї із швейцарських медіакомпаній Somediaштаб-квартира якої розташована місті Кур, кантон Граубюнден. Вона є медіаімперією у південно-східній Швейцарії. Найвідомішим продуктом компанії є газета Die Südostschweiz. До речі, п’ять медіаменеджерок з України мали змогу побувати тут завдяки навчальному туру, який організувала Асоціація «Незалежні регіональні видавці України». Офіс компанії оточений швейцарськими Альпами. Тож працівники виконують свою роботу із чудовими краєвидами за вікном.

Читайте також: Як застосовують ШІ та розвивають успішні локальні медіа у Швейцарії — унікальний досвід

Сімейна компанія з незалежною політикою

Somedia є провідним медіадомом, який тісно пов’язаний з регіоном, міцно закріплений у ньому та водночас здійснює надрегіональне мовлення. Компанія є сімейною і незалежною від сторонніх інтересів.

Somedia дотримується найвищих журналістських стандартів. Жителі південного сходу Швейцарії отримують актуальну інформацію про події в регіоні, політиці, спорті, культурі та розвагах через друковані видання, радіо, телебачення та онлайн-сервіси.

Як важливий центр компетенції у сфері комунікації, медіакомпанія також створює та публікує професійний контент і рішення для компаній, сторонніх видавців, асоціацій і державних органів.

Оскільки засоби масової інформації завжди залишаються у центрі уваги, Somedia глибоко розуміє динаміку взаємодії між друкованим та цифровим світом. Ця компетенція дозволяє створювати високоякісні мультимедійні продукти, адаптовані до звичок користувачів сучасного інформаційного суспільства.

Загалом же, як розповідають у медіа, їхні офіси розташовані в 10 локаціях, вони мають 720 співробітників.

— Ми є регіональними лідерами як у виробництві контенту, так і серед команд продажів. У нас є сильні маркетингові агентства, де ми займаємося залученням клієнтів. Пропонуємо нашим клієнтам компетентного та професійного партнера для розробки індивідуальних рішень. Маючи багаторічний досвід, безумовну відданість та ґрунтовні ноу-хау, ми прагнемо до найвищої якості обслуговування, — розповідають у компанії. 

Персоналізовані історії

Одним із викликів для компанії також є залучення платних цифрових передплатників. Тож завдання — зробити так, щоб вони перейшли від безоплатної газети до підписки. Задля цього у медіа нарощують виробництво унікального контенту, тобто і надалі бути лідерами новин у регіоні. 

— У нас є статті про емоції, про регіональні події та зміни, про сервіси, здоров’я та інші теми. Ми дуже пишаємося ними. Наша фундаментальна основа — розповідати людям історії, дуже персоналізовані історії. Саме вони й становлять цінність для читачів. Персоналізований контент підвищує ймовірність досягнення користувачами своїх цілей, що, своєю чергою, підвищує їхню задоволеність та лояльність, — відзначають у редакції. — Для нас дуже важливо не просто бути лідерами, ми підхоплюємо всі інновації, приміром, штучний інтелект, ми хочемо бути в тренді технологічних змін та мати сучасне «обличчя».

Втім, навіть для такої успішної медіакомпанії, тема підписок є болючою, кажуть колеги. Адже змусити читачів платити за контент в епоху бурхливого розквіту соцмереж та популярності коротких форматів не так вже й просто. В Україні, до слова, медіа мають таку ж проблему. 

— У нас недостатньо онлайн-підписок, і нам потрібно багато працювати над нашою платформою. Користувацький досвід має велике значення. Тому персоналізація — це наш пріоритет. Інша частина – це створення важливого контенту. Приміром, ми не можемо продукувати лише розважальні новини. Ми повинні створювати релевантний контент — під запит аудиторії. 

А як щодо вибору тем та, власне, приваблювання підписників. Які методи використовують швейцарські колеги?

— Це дуже цікаве питання. Наприклад, минулого року ми провели тест. У нас була дуже визначна спортивна подія. Ми протестували показ гри за платним доступом. Та отримали багато передплатників, але через місяць вони нас покинули. Важко — не лише залучити, а й утримати. Це зараз наш виклик. Нам потрібно навчитися створювати більше релевантного контенту, персоналізованого, щоб утримувати клієнтів. Кримінальні історії читають, але вони безплатні, і ми на них не заробляємо, — відповідають.

Які технологічні розробки

Окрім сайтів, Somedia працює над створенням мобільних додатків. Наприклад, вони мають мобільну платформу, яка включає доступ до усіх цифрових новин. Привабливими технологічними рішеннями та зручністю користування й залучають нову аудиторію.

Є й інші методи, які використовують:

розсилки: ефективний інструмент для локальних медіа у Швейцарії;

співпраця — це робота з іншими компаніями та медіа на партнерських умовах задля обміну проєктами;

виставки: на великих бізнес-івентах компанія демонструє себе як частину медійного світу;

реклама медіа — з інтерактивними елементами, яка поєднує цифровий та фізичний формати.

Ці кроки допомагають знаходити нових клієнтів, хоча це вимагає великих ресурсів, зізнаються колеги. Також одним із методів привернення уваги аудиторії є нарощування «журналістів-зірок», розвиток персонального бренду працівників. Так, багато журналістів компанії мають власні YouTube-канали чи велику кількість підписників у соцмережах. Вони «приводять» своїх слідкувачів на цифрові платформи медіа. Та й тут персоналізація має значення. 

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах, щоб не пропустити нових можливостей та програм:

Інстаграм

Фейсбук

Visited 47 times, 1 visit(s) today

Close