SEO-заголовки (заголовки, оптимізовані для пошукових систем) є одним із ключових елементів успішного просування сайту в інтернеті. Вони не лише привертають увагу користувачів, але й допомагають пошуковим системам зрозуміти зміст сторінки. Оскільки трафік є досить важливим показником у роботі медіа, то писати вдалі заголовки — це одна із головних задач для команд.
Під час візиту у швейцарську медіакомпанію Tamedia українські медіаменеджерки дізналися про те, як оптимізують заголовки до текстів національні сайти.
Отож, принцип роботи наступний: журналісти пишуть статтю й позначають її готовність в адмінці, додаючи до списку на публікацію. Потім окремий спеціаліст (він займається саме цим) переглядає статтю, створює оптимізований SEO-заголовок і додає ключові слова.
Він перевіряє текст на наявність ключових слів у підзаголовках, додає внутрішні посилання (це важливо для підвищення SEO-рейтингу) і забезпечуєте зв’язок з іншими релевантними статтями. Простіше кажучи, матеріалів схожих за тематикою. Це допомагає не лише пошуковим системам, але й читачам швидше орієнтуватися в тексті.
Додавання коректних внутрішніх посилань сприяє кращій навігації читачів по вашому контенту, а також збільшує час перебування на сайті, що позитивно впливає на SEO. Це також показує Google, що медіа багато пише на котрусь тему. Отже, алгоритми, ймовірно, вважають, що видання добре її розуміє. Це допомагає краще індексувати сайт.
У статті є діва заголовки — один, який бачить читач, і внутрішній — SEO-заголовок. Останні може бачити, наприклад, пошуковий механізм. Google іноді, але не завжди, показує цей заголовок на своїй платформі. SEO-заголовок не завжди збігається з редакційним заголовком, адже його мета — відповідати пошуковим запитам, а не лише привертати увагу читача.
Також сайти компанії мають окремий спеціальний заголовок для Google Discover, який теж можна редагувати вручну, і працівники намагаються оптимізувати цей інструмент для цієї платформи.
Для створення заголовків працівники використовують програми на основі штучного інтелекту, а також постійно відстежують релевантні запити у Google Trends — це публічний web-додаток корпорації Google, заснований на пошуку Google, який показує, як часто певний термін шукають стосовно загального обсягу пошукових запитів у різних регіонах світу і на різних мовах. Під основним графіком відображається розподіл популярності за регіонами, містами й мовами.
Мати можливість автоматично генерувати заголовки з правильними ключовими словами — це значна перевага. Такі рішення дають змогу підвищити видимість статей і залучити більше читачів, наголошують у Tamedia.
Насправді процес здається дуже організованим:
- Журналісти пишуть статті.
- Спеціаліст переглядає їх, додаєте SEO-заголовки та оптимізує текст.
Штучний інтелект також допомагає команді створювати теги до статей — для швидкого пошуку.
У компанії є внутрішній інструмент, який дозволяє бачити та аналізувати, які статті отримують багато трафіку. Наприклад, завдяки тегам, які додають до матеріалів, вони можуть зрозуміти, як контент працює з погляду SEO. Там видно статті, які команда оптимізувала. Потім можна використовувати ці теги, щоб перевірити, як добре вони працюють, і порівняти їх зі статтями, які не оптимізували, щоб побачити, який ефект мають дії працівників.
Насправді з SEO можна робити багато речей. Багато планування можна здійснювати навіть після публікації статті. Один і той же матеріал можна переупаковувати багато разів та дивитися на результат.
Стислі поради для українських медіа. Як створювати ефективні SEO-заголовки:
- Включайте ключові слова на початку заголовка.
- Будьте лаконічними: оптимальна довжина заголовка — до 60 символів.
- Створюйте привабливість: використовуйте цифри, питання або потужні дієслова.
- Уникайте клікабельних пасток: заголовок повинен відповідати змісту сторінки.
- Перевіряйте ефективність заголовків через інструменти аналітики, такі як Google Search Console.
SEO-заголовки — це один із найпростіших, але найпотужніших інструментів для покращення видимості й ефективності сайту. Їх правильне використання забезпечує стабільний потік трафіку, залучає нову аудиторію та підтримує довготривалий успіх у цифровому просторі.
ДОВІДКА
Tamedia є найсильнішою та конкурентоздатною на ринку. Тут працюють понад 1400 співробітників. Компанія видає тижневик SonntagsZeitung, безплатну національну газету 20 minuten, безплатну Tagblatt der Stadt Zürich, щотижневу фінансову газету Finanz und Wirtschaft, жіночий журнал Annabelle, сімейний журнал Schweizer Familie. Крім публікаційних сегментів, медіагрупа Tamedia володіє цифровим портфоліо з різними онлайн платформами.