19:13 Новини, Проєкти

Будуємо мережу розслідувачів у регіональних медіа: результати відбору проєкту Сильніші Разом: Прозорість і боротьба з корупцією

Розслідувальна журналістика — критично важлива для регіональних медіа, особливо в час війни. Коли журналісти мають не лише фіксувати та показувати воєнні злочини, а й виявляти зловживання, корупційні схеми всередині країни. Таким чином — зміцнюючи довіру громадян до місцевої влади та формуючи прозоре суспільство. Йдеться не тільки про ефективність бюджетів, а й про безпеку, відповідальність і справедливість. 

Часто на це не вистачає ресурсів, або ж знань, досвіду, професійних експертних порад. Тому Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» у партнерстві із Всесвітньою асоціацією видавців новин (WAN-IFRA) та Норвезькою асоціацією медіа (MBL) за підтримки Норвегії запустили проєкт Сильніші Разом: Прозорість і боротьба з корупцією. Він покликаний посилити розслідувальний напрям у регіональних медіа. 

З-поміж 234 заявок експертна комісія проєкту відібрала 18 редакцій, які отримають менторську, експертну та фінансову підтримку для виготовлення розслідувань. Відбір був відкритим і прозорим, а оцінювання проводила незалежна комісія з фахівців медіабізнесу.

До участі відібрали:

  1. Східний Варіант – Донеччина
  2. Вгору – Херсон
  3. Є – Хмельницький
  4. Запорізький центр розслідувань – Запоріжжя
  5. Інтент – Одещина, Миколаївщина, Херсонщина
  6. Коло. Всі новини Полтави – Полтава
  7. Локатор-Медіа – Запорізька область
  8. Молодий Буковинець – Чернівці
  9. Полтавська Хвиля – Полтава
  10. Кременчуцький Телеграф – Кременчук
  11. РIA плюс та 20 хвилин – Тернопіль
  12. РIA та 20 хвилин – Вінниця
  13. Сім Днів (Чернігівська Медіа Група) – Чернігів
  14. Точка Доступу – Кіровоградська область
  15. Одеське Життя – Одеса
  16. Четверта влада – Рівненщина
  17. 18000 – Черкаси
  18. Центр журналістських розслідувань (ІРС) – Херсон/Крим

Вітаємо всіх учасників програми. Попереду — багато важливої роботи, зустріч із менторами та експертами, обговорення проблем, планування тем та обговорення результатів.

«Ми переконані, що без сильної розслідувальної журналістики неможливо будувати стійке громадянське суспільство. Саме тому підтримуємо редакції, які працюють для правди, для прозорості та для своїх громад. Проєкт «Прозорість і боротьба з корупцією» — це не лише про фінансову підтримку для регіональних редакцій, а про зміцнення довіри, лідерства та фаховості. Це також про побудову сильних, спроможних розслідувальних редакцій в регіонах України, які зможуть послідовно і незалежно викривати корупцію та впливати на зміни у своїх регіонах», — наголошує директора АНРВУ Оксана Бровко.

Також нагадаємо, що нещодавно ми оголосили результати відбору учасників проєкту інституційної підтримки Revenue Accelerator Stream. Більше про це можна дізнатися ТУТ.

А з 2 по 6 травня вже відбувся перший етап «Сильніші Разом», у рамках якого 15 медійниць з України відвідали Всесвітній Медійний Конгрес у Кракові.

Програма Сильніші Разом: Медіа та Демократія реалізується Всесвітньою асоціацією видавці в новин (WAN-IFRA) у партнерстві з Асоціацією «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ) та Норвезькою асоціацією медіа (MBL) за підтримки Норвегії.

Visited 157 times, 1 visit(s) today

Close