«Вийти живим — це квест», — саме так називається останній сюжет «Ґвара Медіа». Робота журналістів на прифронтових територіях — це постійний ризик. Навіть дотримуючись усіх заходів безпеки, ніколи не знаєш, де й коли «прилетить». Тому їдучи туди, треба обов’язково пройти курси домедичної допомоги, узяти засоби захисту та подбати про страхування.
Журналісти «Ґвара Медіа» із Харкова постійно висвітлюють ситуацію на прикордонні, готують воєнні репортажі та записують інтерв’ю із нашими Захисниками. 18 жовтня під час однієї зі зйомок журналіст Денис Клименко потрапив під потужний ворожий обстріл. І дуже важливо, що в цей час він мав страхування від «Міжнародного фонду страхування журналістів», наголошує головний редактор медіа Сергій Прокопенко.
— Журналіст потрапив під обстріл під час роботи на напрямку Липців. Понад шість місяців бійці бригади «Хартія» стоять на Харківщині. З травня цього року військовим вдалося не тільки відбити російський наступ, а й почати звільняти вдруге окуповані території. Наші медійники постійно висвітлюють ситуацію. Цього разу один із журналістів потрапив під обстріл. З ним усе гаразд. І це добре, шо він був застрахований, — говорить Сергій Прокопенко.
Денис Клименко у спілкуванні з Асоціацією «Незалежні регіональні видавці України» пригадав події того дня.
— Ми поїхали до піхоти «Хартії», аби показати, яка зараз ситуація на фронті під Липцями, а також у яких умовах доводиться працювати військовим. У той день ми пройшли понад 10 км пішки до позицій та назад. Весь час потрібно дивитися під ноги, аби не наступити на міну, а також уважно слухати, бо постійно над лісом літають російські дрони.
Під час запису інтерв’ю з одним із бійців почався щільний обстріл лісу (військові казали, що били з різного озброєння), де ми перебували, декілька снарядів прилетіли дуже близько із бліндажем, — розповідає він.
Денис щотижня відвідує прифронтові території, має досвід роботи із військовими та в небезпечних умовах. Однак щоразу ситуація непередбачувана, наголошує він.
— Усі журналісти реакції пройшли курси із надання домедичної допомоги, я знаю, як діяти в таких екстрених ситуаціях, маю засоби захисту, — продовжує він. — Цього разу поїхав на зйомки сам, без оператора. І тут почалося. Обстріл тривав понад годину, ми залягли в окопи й так врятувалися.
Чи було страшно та що в цей момент думав медійник?
— Звісно, відчуття тривоги було. Страх був. Після цього всього я ще раз переконався, наскільки важливо для медійників мати страхування для таких відряджень. Адже все ж це наш захист на випадок якихось непередбачуваних ситуацій — травмування, поранень тощо. Узагалі в умовах війни страхування для кожного журналіста — це життєва необхідність. «Ґвара Медіа» дислокується в Харкові, а тут, як ми всі знаємо, щодень ситуація напружена, ніколи не знаєш, як мине твій робочий день. Та й в інших містах України нема стовідсоткової гарантії безпеки. Тож про захист, надання медичної допомоги та страховку потрібно турбуватися заздалегідь, — наголошує співрозмовник.
Денис Клименко поділився з Асоціацією відео під час роботи та в момент обстрілу. Дивіться більше в нашому Інстаграм-каналі.
До речі, якщо збираєтесь у відрядження, обов’язково оформіть страхування. Сума покриття — до 100 тисяч доларів США. Деталі програми та заявку можна знайти на сайті проєкту.
ПОДАТИ ЗАЯВКУ.
Нагадаємо, що проєкт страхування реалізує Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» разом із партнерами. Ініціатива є частиною програми «Голоси України» Voices of Ukraine, яку координує Європейський центр свободи преси та медіа European Centre for Press and Media Freedom ECPMF. «Голоси України» (Voices of Ukraine) реалізується у межах Ініціативи Ганни Арендт (Hannah-Arendt-Initiative) і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office).
![](https://airpu.org/wp-content/uploads/2024/09/logo-strahuvannya-1024x145.png)