3:14 pm Новини

Як боротися з падінням трафіку та залучати молоду аудиторію

Трафік падає, аудиторія скоротилася… Уникнення новин — глобальний виклик, який торкається багатьох медіа у всьому світі. «Продавати» журналістику стає все важче. Ринок змінюється. І конкуренти сьогодні — це не лише газети чи сайти. Про це публічно говорять видавці в різних країнах. Що з цим можна зробити?

Блекаути, виснаження від воєнних подій, психологічна втома — українська журналістика теж трансформується. І разом з тим, що загалом є тенденція до спаду інтересу новин, ми змушені працювати ще і в надзвичайно складних обставинах. 

Команда Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» постійно фіксує різні корисні світові приклади, які можуть допомогти й українським медійникам. У цьому матеріалі розкажемо про те, як закордонні колеги, які були присутні на Всесвітньому медійному конгресі у Копенгагені, радять утримувати увагу аудиторії, як створювати контент, який буде читати молодше покоління. 

Чому не читають?

«Як журналісти та медіапрофесіонали, ми стикаємося з проблемою залучення уваги тих, хто активно уникає тих самих новин, над створенням яких ми так наполегливо працюємо», — сказала Амалі Кестлер, головна редакторка видання Politiken, що в Данії. 

Чому люди уникають новин? Доктор Рут Палмер, співавтор книги «Уникнення новин: неохоча аудиторія для журналістики», підкреслив, що уникнення новин зростає. Згідно з Avoiding the News, ті, хто уникають новини, як правило, знаходяться серед сегментів суспільства, які перебувають у соціальному та політично невигідному становищі, таких як жінки, молоді люди та ті, хто з нижчих соціально-економічних класів.

Співавтор книги Расмус Клейс Нільсен, директор Інституту вивчення журналістики Reuters, наголошує, що журналісти повинні бути там, де є люди, якщо вони в телефонах, то і медійники повинні там бути.

«Споживачі новин на TikTok частіше, ніж на інших сайтах, отримують новини від впливових осіб або знаменитостей, тоді як ті, хто працює у Facebook та Instagram, частіше отримують їх від сім’ї, друзів та знайомих», такі дані представили дослідники.

Як зберегти аудиторію

5 способів, як боротися з уникненням новин в аудиторії:

 • Пишіть про те, що цікавить і корисно для людей.
 • Ставтеся до різних спільнот серйозно.
 • Підкреслюйте роль журналістики через медіаграмотність.
 • Робіть пакетні пропозиції для підписників (якщо такі у вас є). 
 • Підтверджуйте редакційні цінності та дотримання стандартів, дуже часто люди не бачать різниці між новинами в соцмережах та іншою, більш цінною (ексклюзивною) інформацією, тому про це треба наголошувати. 

Керівні принципи від GenZ

Студенти з Міжнародного народного коледжу в Ельсінорі поділилися ідеями для редакцій, які прагнуть охопити молодшу аудиторію. За їх словами, медійники повинні врахувати, що вся молодь знаходиться на мобільних платформах, мало просто розповідати новини, потрібно розказати, як молодь може на них вплинути. Також вони вважають традиційні новини трохи нудними, тож хотіли б бачити більше людських історій, досвіду, за яким хочеться рухатися вперед. Та й новин у стрічках насправді забагато, це нагнітає, відзначають дослідники.

Копенгагенські критерії — це оновлені новинні цінності, визначені групою з 70 іноземних студентів, які співпрацюють зі світовими лідерами новин та журналістами, щоб надати видавцям новин керівні засади при виробництві новинних продуктів для молодої аудиторії.

Отож, цінності новин покоління  Z:

 • Освітні — допомагайте вчитися і зростати.
 • Розширення можливостей — підбадьорюйте та забезпечуйте інструментами для життя. 
 • G-локальні — покажіть, як глобальні події впливають на нас локально і навпаки.
 • Людськість — цікавить особистий досвід, який викликає емпатію, співчуття і натхнення. 
 • Impactful — новини мають залучати, бути причетними.
 • Мета — новини, засновані та фактах, неупереджені. 
 • Актуальні — свіжість пріоритетів. 
(Visited 12 times, 1 visits today)

Close