7:24 am Новини

Виставка Андрія Дубчака у Копенгагені — символ незламності українців та  журналістського професіоналізму

Так важливо — нагадувати світові про нашу відважну боротьбу за свободу, говорити правду, аби всі усвідомлювали, якою є українська реальність та які загрози несе російський імперіалізм, що сьогодні випалює наші землі, вбиває людей. Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» спільно із Всесвітньою асоціацією видавців новин (WAN-IFRA) організували фотовиставку співзасновника та воєнного кореспондента із Frontliner Андрія Дубчака на Всесвітньому медійному конгресі у Копенгагені. Нагадаємо, що тут зібралися понад 1100 учасників із 78 країн, більше, ніж 500 компаній. 

На стендах були представлені роботи Андрія Дубчака, який документував російське вторгнення в Україну від початку війни.

Ця серія зображень підкреслює близькість війни у повсякденному житті громадян України, неминучу небезпеку, свавільне знищення і трагічну загибель людей.

Гості конгресу, роздивляючись світлини, ледь стримувалися. Адже кожен знімок — це не лишень емоція, це чиїсь життя… Зруйновані війною життя. Обпалені горем долі. Тут є як втрати дорослих, так і малечі. 

Andrew Heslop, виконавчий директор Media Freedom, WAN-IFRA, наголосив на важливості цієї спільної роботи. 

— Підтримка вільної преси, де б їй не загрожувала небезпека, є безпрецедентною. Ми продемонстрували солідарність зі світовою індустрією в кризові часи. Ми залишаємося глибоко натхненними мужністю та рішучістю наших колег з України. Українські медіа щодня продовжують працювати й служити своїм читачам, глядачам, слухачам, опираючись знищенню і мріючи про краще майбутнє, — каже він. 

Міжнародна співпраця з Україною триває багато років. Вільна преса продовжує функціонувати. І поки війна триває, постійна підтримка потрібна які ніколи.

— Дякую за цю виставку, ми повинні були донести цю правду до всіх присутніх на Конгресі. Ми бачимо заголовки статей, бачимо сумну статистику, бачимо цифри. Але ми рідко бачимо справжню реальність, у якій ви живете щодня, як професіонали й просто як люди. Я думаю, що робота Андрія, ці промови дій, спосіб, яким виходять слова, наші кампанії, наші заяви та заклики до наших членів стати на підтримку, дуже важливо робити, щоб зберегти свободу слова, — акцентував Andrew Heslop.

Насамкінець Оксана Бровко зауважила, що ця виставка — показала обличчя війни в сучасній Європі. Наша боротьба триває. І саме в єдності — рушійна сила, яка здатна змінити ситуацію. 

ДОВІДКА

Андрій Дубчак — український фотограф, відеограф, фотокореспондент, воєнний кореспондент. Він є засновником і директором незалежної компанії медіа Fronliner.

Був одним із перших стрімерів Євромайдану, знявши головні події Революції Гідності, включно із сутичками 17-20 лютого 2014 року. Висвітлює російсько-українську війну з 2015-го. 

Доповіді та матеріали Андрія Дубчака транслюються численними ЗМІ по всьому світу, такі як  CNN, BBC, The New York Times, The Washington Post та інші. 

Почесний член Української асоціації «Професійні фотографи» та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України». 

(Visited 15 times, 1 visits today)

Close