Ми раді повідомити, що команда Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» потрапила у список 200 фіналістів знаної у світі медіапремії — INMA Global Media Awards 2025. Аж з 1937 року цю відзнаку отримують медіакомпанії як знак визнання та вдячність за їхні видатні внески у розвиток медіасередовища та журналістики у всьому світі.
Представлені 20 категорій
Цього року INMA зібрала 839 заявок від 286 медійних брендів із 49 країн. У фінал потрапили — Україна, Африка, Азія/Тихоокеанський регіон, Європа, Латинська Америка, Північна Америка та Південна Азія. У 88-ий рік існування премії в медіаіндустрій INMA Global Media Awards включає 20 категорій у двох сегментах — національний/міжнародний та регіональний. Категорії орієнтовані на перевагу медійних організацій, продуктів, реклами й комерції, відділів новин. В основі кожної категорії — теми, пов’язані з використанням штучного інтелекту в інноваціях і підписках редакцій, викриття фактів та правди, просування соціальних кампаній для суспільної користі, спорт, здоров’я та багато іншого.
Одне перше місце, друге місце та третє місце будуть присуджені для кожної з 20 категорій у кожному сегменті.
Переможці, які здобудуть перше місце, регіональні переможці й глобальна нагорода Best In Show будуть оголошені 22 травня в Edison Ballroom у Нью-Йорку як кульмінація Всесвітнього конгресу новинних медіа INMA, який відбудеться з 19 по 23 травня.
«Нагороди Global Media Awards – це безпрецедентна демонстрація інноваційних ідей і експериментів, які визначають шлях розвитку новинної індустрії, допомагаючи залучати нову авдиторію, інформувати її та надихати, — говорить генеральний директор/виконавчий директор INMA Ерл Дж. Уілкінсон. — Цього року нагороди демонструють, куди рухається наша мережа новинних медіа – інноваційні стратегії позиціонування своїх новинних брендів, залучення різноманітної авдиторії та постійне впровадження нових способів взаємодії, залишаючись при цьому вірними основним цінностям своїх брендів та спільнот, які вони обслуговують.
Близько 60 медіаекспертів із 26 країн оцінювали заявки у лютому, аналізуючи проривні результати, унікальні концепції, високий рівень креативності, інноваційне мислення та успішну синергію між платформами.
Рятуючи свободу
АНРВУ — у категорії національнального сегменту — «Best Public Relations or Community Service Campaign». «Рятуючи свободу: Кампанія зі збереження української регіональної журналістики» — саме так представлена Асоціація в цій номінації.
Повномасштабне російське вторгнення в Україну створило безпрецедентні виклики для регіональних і місцевих медіа: регіональні редакції були зруйновані, деякі з них опинилися під окупацією. Журналісти зазнавали насильства, були змушені покинути домівки та працювали під величезним ризиком. Бізнес-моделі зруйнувалися, що поставило під загрозу існування незалежних медіа. Логістика друку газет була знищена. Журналісти та репортери на передовій не мали страхового захисту, працюючи під обстрілами. Ця криза загрожувала не лише інформаційному простору, а й демократичній основі українського суспільства.
Наша кампанія «Рятуючи свободу» зосередилася на швидких, стратегічних і впливових діях для створення міцної міжнародної мережі підтримки, яка допомагає зберегти свободу преси.
Результати кампанії

Кампанія команди АНРВУ — «Рятуючи свободу» надала життєво необхідні ресурси незалежним регіональним і місцевим редакціям, зокрема навчання з безпеки, обладнання (бронежилети, шоломи, турнікети, ноутбуки, мобільні телефони, генератори, старлінки, папір для газет тощо), а також фінансову підтримку для створення контенту та страхування журналістів, які працюють на передовій. Кампанія сприяла релокації журналістів та редакцій, забезпечуючи безперервну діяльність критично важливих джерел новин.
Чому це стало можливим? Завдяки стійким професійним зв’язкам та підтримці! Кампанія «Рятуючи свободу» налагодила міжнародні зв’язки та створила нові партнерства з медіаорганізаціями, фондами та колегами по всьому світу, щоб вибудувати міцну мережу підтримки незалежних регіональних медіа в Україні. Ця мережа забезпечила критично важливу фінансову, логістичну та технічну допомогу з 13 країн.
Підтримку українським регіональним медіа об’єднано надали представники медіа зі Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Франції, США, Австралії, Угорщини, Чехії та Словаччини, спільно докладаючи зусиль для збереження регіональної преси в Україні.
Понад 19 медіаменеджерів приєдналися до кампанії як амбасадори, очолюючи ініціативи та організовуючи підтримку для захисту свободи преси та забезпечення виживання незалежної журналістики.
Це значить бути почутими

Для Асоціації дуже важливо бути серед фіналістів такої високої міжнародної відзнаки.
— Бути у фіналі INMA означає бути почутими на міжнародному рівні. Ця нагорода — визнання неймовірної стійкості українських регіональних медіа. Попри війну, втрати та постійні загрози, ми продовжуємо боротися за право людей на правду. Свобода слова – це не просто принцип, це зброя, яка допомагає нам вистояти. І ми не самі в цій боротьбі — нас підтримує потужне коло медійників з усього світу, які розділяють нашу місію та допомагають зберегти незалежну журналістику, — каже директорка АНРВУ Оксана Бровко.
Разом до перемоги.