10:49 Новини

Не часом єдиним або Як медіа варто вимірювати цінність своїх матеріалів

Більшість українських, як і закордонних медіа, мають власні КРІ для визначення ефективності своєї роботи. Медічас — це один із ключових показників, за яким визначають тривалість, яку читач провів на вебсайті чи в додатку. А отже, він і є свого роду «показником успішності» матеріалу. Проте, як кажуть дослідники медіасередовища, медіачас уже не є орієнтиром, який свідчить про цінність. І це пов’язано із бурхливим розвитком цифрового світу. 

Команда Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» зробила переклад  статті Dr. Dietmar Schantin, IFMS Media Ltd, Лондон, яка була опублікована на INMA (інтернаціональна новинна медіаасоціація). Далі подаємо виклад статті дослівно.

«Основна ідея проста: що більше часу користувачі проводять на сайті, то більш залученою та цінною є їхня аудиторія, і тим вища ймовірність, що вони підпишуться або залишаться клієнтами.

Але чи це справді так?

Хоча «медіачас» вимірює залученість, він не відображає точної цінності, яку читачі отримують від контенту. Насправді цінність може бути високою навіть за невеликого часу перебування на сайті, особливо якщо аудиторія швидко знаходить потрібну інформацію та отримує релевантні інсайти.

Виклик для сучасних редакцій

Завдання сьогодення для редакцій — переосмислити, як вони вимірюють успіх. Варто зміщувати акцент з тривалості перебування читачів на сайті на якість та корисність досвіду. Пріоритезуючи додану цінність, а не часові метрики, медіа зможуть краще відповідати потребам аудиторії, зміцнюючи довіру та лояльність у цифрову епоху.

Виникнення «медіачасу» як KPI

«Медіачас» став популярним KPI через жорстку конкуренцію за увагу аудиторії у цифровому середовищі. Стрімінгові платформи, соцмережі та мобільні додатки змагаються за екранний час, тому багато редакцій почали використовувати «медіачас” як орієнтир для вимірювання своєї релевантності та здатності утримувати увагу читачів.

Однак цей показник має обмеження. Він не враховує якість досвіду чи конкретні потреби аудиторії. Наприклад, читач, який витрачає 15 хвилин на перегляд складного для навігації тексту, може бути менш залученим, ніж той, хто знайшов необхідну інформацію за дві хвилини.

Розуміння доданої цінності

Якщо «медіачас» не завжди дорівнює цінності, то що її визначає?

У цифровій журналістиці «додана цінність» може бути визначена як пряма користь, яку читач отримує від споживання контенту. Ця користь може бути інтелектуальною, емоційною, практичною, монетарною, соціальною або естетичною.

Цінність може бути високою навіть за мінімального часу перебування, особливо якщо контент є лаконічним, релевантним і одразу корисним. Наприклад, інформаційний дайджест із кількох ключових пунктів або інфографіка, яка візуалізує складну інформацію, можуть мати високу цінність при мінімальних затратах часу.

Як виміряти додану цінність

Як редакції можуть вимірювати додану цінність, якщо не через часові метрики?

Необхідно перейти від простих метрик «прилипання» до показників, які більш точно відображають якість контенту та задоволення аудиторії. До альтернативних метрик, які варто розглядати в комплексі, належать:

  • Рівень завершення: відсоток читачів, які дочитали матеріал до кінця.
  • Частота повернення: як часто читачі повертаються до сайту, що свідчить про лояльність.
  • Непрямий зворотний зв’язок: кількість коментарів або поширень матеріалу.
  • Прямий зворотний зв’язок: опитування після статті чи кнопки «сподобалось» або «було корисно».

Переосмислення успіху в цифрову еру

Успіх у цифрову епоху більше не вимірюється часом перебування, а глибиною зв’язку та довіри до медіа. Додана цінність — релевантність, корисність і якість контенту — резонує з аудиторією та сприяє її лояльності.

Переосмислюючи KPI на користь якості, редакції можуть будувати відносини, що виходять за межі кліків і часу, створюючи значущі зв’язки зі своїми читачами. У світі необмеженого доступу до контенту успішними будуть ті редакції, які надають інформацію коротко та надійно, поважаючи час своєї аудиторії».

Visited 13 times, 1 visit(s) today

Close