8:51 am Новини

Як німецьке медіа T-Online заробляє на рекламі без підписки на новини

«Наша історія незвичайна для медіа, адже вона не починалась із друкованої газети». Цими  словами почала розмову Mishaela Fisher, головна редакторка найпопулярнішого новинового порталу Німеччини T-Online, під час зустрічі з українськими медійниками, яку організували за сприяння Асоціації «Незалежні регіональні видавці України». 

Новинний портал T-Online, що належить медіакомпанії Ströer, почав свою історію ще у 1995. Цей сайт має найстаріше доменне ім’я у Німеччині. Ще одна його особливість: безоплатний доступ читачів до новин. 

– Наше медіа приватне, його власник – велика рекламна компанія, яка і сформувала менталітет видавництва. Без платних підписок, але з доходами від реклами ми ідемо до мети: стати кращим медіабрендом Німеччини, – каже Mishaela Fisher.

Українських медійниць зустріли у офісі компанії, де у 2017 (після приєднання до Ströer) сайт починав роботу з  колективом 40 людей. Нині у T-Online працюють понад 170 осіб по усій Німеччині. Сайт має офіси у 12 містах, планує відкрити улітку ще два, щоб читачі мали доступ не лише до національних, а й до регіональних новин. А ще T-Online пощастило мати додаткові майданчики для реклами та інформування населення від компанії власників – 5 тисяч дашбордів Ströer, розміщених на зупинках транспорту по усій країні. 

На вході до редакції висить величезне зображення військового з написом: «Незрозумілі ситуації потребують чітких слів. Станьте обізнаними, а не просто поінформованими». 

Українській делегації показали два поверхи, які займає T-Online та його «сестра» Watson – розважальний сайт, орієнтований на молодь. Тут і розпочалася двогодинна розмова про роботу медіа.

Перше питання – люди. Зараз у T-Online є проблема повернути працівників, які з часів ковіду облаштували офіси удома. У редакції хочуть переконати співробітників хоча б тричі на тиждень приходити до офісу і спілкуватись з редакторами та колегами вживу. Так народжуються найкращі ідеї, переконані у редакції.  

Друге питання – це трафік. Аудиторія сайту – це понад 20 мільйонів унікальних користувачів на місяць. У  T-Online орієнтуються на трафік з Гугла, прямі заходи на домашню сторінку сайту та реферальний трафік з інших сайтів. Люди, які прийшли з інших платформ, мають тут і залишитись, такої думки менеджер.

Тож для кожної групи новин на сайті створено свій дашборд, унікальну розробку компанії, де постійно оновлюються дані про трафік, який приносить ця тема. Поведінка читачів на сайті постійно у полі зору редакторів, які за потреби можуть змінити заголовки до новин, головні фото до статей, адаптують інформацію для потреб пошукових систем. 

На питання українських медійників, які новини користуються найбільшим попитом серед читачів, відповідають: політика, економіка та війна в Україні. Події в Україні уже понад два роки у топі читацького інтересу у Німеччині, людей цікавлять новини про номенклатуру озброєння, яку передають нашій країні, ситуація у кремлі, думки політиків про Україну та історії наших людей. Тож видання має цілий блок, який оновлюється щогодини короткими новинами про ситуацію в Україні.

ДОВІДКА
t-online.de — це німецький новинний портал , який належить і видається цифровою багатоканальною медіакомпанією Ströer. Згідно із інформацією з відкритих джерел, він досягає понад 179 мільйонів відвідувань на місяць та від 29 мільйонів унікальних відвідувачів. Редакційна команда знаходиться в Берліні.

У 2015 році цифрова багатоканальна медіа-компанія Ströer придбала веб-сайт t-online.de. Окрім придбання великого сайту новин, ця синергія дозволяє Ströer публікувати редакційний вміст T-Online через мережу публічних відеоекранів у магазинах. торгові центри, а також залізничні станції та станції метро.

***

Приєднуйтесь до Асоціації, аби дізнаватися про свіжі новини та можливості для світу медіа. 

Підписуйтесь на наші сторінки у:

Інстаграмі

Фейсбуці

Матеріал для АНРВУ підготувала Тетяна Цирульник

(Visited 19 times, 1 visits today)

Close