17:22 Новини

Вдалі стратегії розвитку відеоконтенту у регіональних медіа: реальні кейси

У рамках проєкту Ukraine Innovative Media Program, який реалізується Асоціацією «Незалежні регіональні видавці України» спільно з Media Development Investment Fund (MDIF), у квітні відібрали п’ять регіональних медіа для підтримки їх бізнес-ініціатив. Серед переможців – «Гривна» (Херсон), «Кременчуцький Телеграф» (Кременчук), «Kolo.News» (Полтава), «Одеське життя» (Одеса) та «Молодий буковинець» (Чернівці). Вони отримали по 10 тисяч Євро на реалізацію бізнес-ідей.

Читайте детальніше: Нові бізнес-можливості для 5 регіональних медіа: Ukraine Innovative Media Program

Також про це писали наші партнери у Media Development Investment Fund. Матеріал можна переглянути ТУТ

 — Протягом року команди п’яти регіональних медіа створювали новий контент у форматах, орієнтованих на YouTube та TikTok, розвивали рекламні відділи, а також під наставництвом менторів вчилися ефективно монетизувати соціальні мережі. Тішать успішні напрацювання й те, що Асоціація разом із партнерами мають змогу сприяти розвитку журналістики у регіонах. Завдяки таким проєктам як Ukraine Innovative Media Program ми допомагаємо місцевим медіа впроваджувати інновації, розширювати свої можливості монетизації та створювати якісний контент, — відзначає директорка АНРВУ Оксана Бровко.

У цьому матеріалі ми розкажемо про досягнення трьох регіональних редакцій: «Кременчуцький телеграф», «Коло.News», «Одеське життя». Вони обрали шлях — монетизацію відеоконтенту на своїх платформах у YouTube. Їхній досвід може стати цінним прикладом для інших медіа, які прагнуть адаптуватися до сучасних умов та знайти нові можливості для розвитку, навіть у часи війни. А невдовзі опублікуємо продовження, де розповімо про цікаві проєкти ще двох медіа. 

«Кременчуцький телеграф»



«Знай більше — живи краще» — саме під таким гаслом вирішило розвивати свій YouTube-канал кременчуцьке медіа. Зараз мають тут 37400 підписників. За дев’ять місяців роботи від пильним керівництвом ментора Дмитра Ковальчука, авдиторія виросла на 57%, а дохід від монетизації контенту виріс аж у 35 разів.
— Ми запровадили регулярне створення контенту (два відео на тиждень), збільшили різноманітність форматів (огляди, інтерв’ю, опитування, репортажі). Забезпечили міжплатформну інтеграцію контенту, що дозволило підвищити охоплення в різних соціальних мережах, — розповідає CЕО та головна редакторка медіа Леся Лазоренко.

Щоб досягти таких результатів, редакція оптимізує SEO-заголовки й теги для відео. Також цей контент поширюють у різні соціальні мережі — Telegram, Instagram, TikTok, Facebook. А запровадження регулярного графіка публікацій сприяє тому, що авдиторія звикає до того, що може регулярно отримувати «порцію» цікавих відеосюжетів. 

Загалом за весь період реалізації проєкту «Кременчуцький телеграф» випустив 105 відео. Також опублікували 175 коротких відео. 

З допомогою партнерів команда закупила необхідну техніку для зйомок (фотокамери, об’єктиви, пам’ять) та оплатили послуги СММ-менеджменту, що значно покращило якість контенту та розширило охоплення авдиторії.

— Ми лишень розпочали нашу активну роботу в напрямку монетизації  YouTube-каналу. Плануємо і надалі дотримуватися регулярності випуску контенту, продовжувати міжплатформне просування та розвивати різні формати відео. Також хочемо розширити використання коротких відеоформатів, оскільки через них залучаємо значну частину авдиторії. Крім того, рухаємося в напрямку регулярного впровадження «живих» трансляцій (стрімів) для підвищення взаємодії з авдиторією, окремих тематичних рубрик та плануємо зробити курс із медіаграмотності для місцевих мешканців, — каже співрозмовниця. 

«Одеське життя»: відкрили друге дихання



Підтримка Асоціації та Media Development Investment Fund стала ключовою для перезавантаження та подальшого розвитку YouTube-каналу у медіа «Одеське життя». Так, вдалося збільшили кількість підписників з 3670 до 8744. Сформували команду каналу, для кожної ролі розроблені інструкції, правила. Відео тепер з’являються регулярно, у відповідності до контент-плану та за погодженим сценарієм. Покращили якість авдиторії: омолодили її, поступово збільшують частку глядачів з Одеси та Одещини, які є цільовою авдиторією. Також вдалося покращити якість оформлення відео та обкладинок до них. Канал вийшов на монетизацію. 

— Головним викликом стало те, що канал створил ще в 2014 році. За ним «тягнеться хвіст» неналежного ведення впродовж всіх цих років. Нам довелося витратити багато часу та зусиль для того, щоб нівелювати наслідки цього, щоб канал «ожив» та став привабливим для YouTube, — ділиться думками заступниця головного редактора Юлія Котляр. 

Наразі команда тестує різні формати відео на платформі. Добре «залітають» розважальний туристичний контент про місто, опитування, експлейнери. Відмовилися від тих відео, які «заходять» погано (zoom-інтервʼю, цікаві факти про їжу, деякі історії людей). Також протестували формат влог-репортажу, який підійде для спецпроєктів. Продовжують шукати нові формати.

— До початку роботи в цьому проєкті, канал використовували переважно як «склад» відео для сайту. Публікації були нерегулярні, не оформлювалися належним чином, не було А/В-тестів обкладинок, постійних форматів публікацій, — каже Юлія. — Тепер «у кадрі» зʼявляються автори-ведучі, що допомогло збільшити лояльність авдиторії. Ми змінили підхід до монтажу з «телевізійного» на «ютубний». Він став більш сучасний та динамічний, щоб відповідати алгоритмам платформи. Кожне відео публікуємо з посиланням на інший контент каналу, що забезпечує перетікання глядачів та переглядів на потрібні нам відео.

Завдяки сумлінній роботі з ментором вдалося збільшити кількість переглядів в місяць більш ніж удвічі – із 64002 у червні до 139336 у січні. Приріст підписників на місяць також значно покращився: якщо за червень було 175 нових підписників, то за січень – 1 097 (+527%). Кількість коментарів на місяць зросла майже в 9 разів – із 51 у червні до 448 у січні. Поширення відео на місяць збільшилися у 22 рази – із 136 у червні до 3 014 у січні.

— Раніше це була хаотична робота, зараз — уже страктуровано та за сценарієм. Брейншторм-обговорення допомогли знайти оптимальні формати, вибрати ті рубрики, які найкраще підходять ведучим та інтересам редакції, — продовжує заступниця головного редактора. — Хочемо шукати локальних рекламодавців для рекламних інтеграцій у відео. Плануємо підключити спонсорство від підписників. У планах — зробити канал, який буде орієнтований на всю Україну.

Ось такі амбітні цілі. 

«Коло.News»: запуск студії відеоподкастів



Тим часом ініціатива полтавської редакції «Коло.News» полягала у запуску власної студії відеоподкастів, розвитку каналу на YouTube, що має назву «Життя Полтави», та його монетизації. 

— У червні ми запустили наш розважальний канал на YouTube, він кардинально відрізняється від новинного. У липні опублікували перше відео, назва досить клікбейтна — «Полтавські гниди», де ми розповідали про відомих полтавців, які виїхали на росію і публічно підтримали вторгнення. Відео з нуля підписників зібрало чотири тисячі переглядів і принесло нам перші 200 підписників. Це невелика цифра, але враховуючи, що ми були націлені тільки на органічний трафік, не вкладали кошти у рекламу і не мали донорського каналу, з якого можна «налити» трафік, то це було непоганим результатом. Зараз у нас майже 1200 підписників за пів року регулярного постингу, — розповідає СЕО медіа Тетяна Цирульник. 

До цього  проєкту відео у редакції робили за залишковим принципом, тобто головними були тексти. Зараз команда регулярно створює два тривалих відео на тиждень і п’ять шортсів. Усе органічно вписалось у структуру редакційної роботи. 

— Насправді саме менторські сесії й тверда вимога ментора планувати та виставляти відео за ці місяці роботи виробила у нас звичку до виробництва відеоконтенту. Це увійшло у наші редакційні планірки (раніше ми його не планували). За допомогою відео ми стали висловлювати свою думку і бачення редакції, якої раніше на сайті не показували. У нас є відео про те, що ми думаємо, приміром, про роздачу продуктових пайків політиками, ми висловлюємось про відсутність ілюмінації у Полтаві. Вважаємо, що такі одкровенні погляди думки журналістів чи редактора роблять наш канал більш людяним, ближчим до глядача, — наголошує Тетяна. 

Редакція старається залучати до роботи ШІ-інструменти. Зараз на каналі 1200 підписників, тож невдовзі YouTube має надати дозвіл на монетизацію відеоконтенту. 

Майже 75% фінансування, яке отримали на втілення проєкту, витратили на обладнання. 

— Маємо студію, гарне світло, світло, є студія, камери, мікрофони. До слова, були складнощі із закупівлею техніки, адже обладнання специфічне, на «Розетці» є далеко не все, потрібно шукати у спеціалізованих магазинах, і не всі магазини згодні працювати з ГО, були випадки відмови у постачанні, бо хотіли готівку, — продовжує Тетяна. — Поки немає монетизації від YouTube, монетизуємо ці самі відео, викладаючи їх  у Фейсбуці. Деякі з них принесли нам по 100 доларів, тож ми знаємо, до яких цифр прагнути. 
Канал планують розвивати й надалі. А ще команда хоче запустити YouTube-магазин для продажу мерчу, ідея народилася у процесі роботи над запуском каналу. Також є задум — розвивати англомовний канал та знімати відео у стилі True crime (в якому автор досліджує злочин і докладно описує дії людей, пов’язаних зі злочинними подіями та постраждалих від них). 
На цьому ідеї команд не вичерпані. Регіональні медіа вдячні Асоціації та MDIFза можливість розвивати відеонапрямки у своїх медіа. Сподіваємось, що результати регіональних редакцій, надихнуть і вас на створення нових проєктів. 

Невдовзі чекайте продовження історії про ще два медіа. Підписуйтесь на сторінки Асоціації у соцмережах, щоб не пропустити нових можливостей. 

Інстаграм

Фейсбук

Підписуйтесь, аби отримувати щотижневу розсилку від АНРВУ на свою електронну пошту. 

Visited 62 times, 1 visit(s) today

Close