12:31 pm Uncategorized, Новини

Як незалежне медіа може вижити без реклами та підписки: досвід французької редакції

Як незалежному медіа вижити без реклами та підписки? Думаєте, це реально? Виявляється, що так! 

У рамках навчального проєкту Digital ABC, який проходить за підтримки «Асоціації незалежних регіональних видавців України», провели вебінар для медійників про те, як працювати із нішевими аудиторіями у 2024 році. Колега із французького медіа The Conversation Francoise Marmouyet розповіла про основні тренди в їх роботі.

The Conversation — це мережа некомерційних засобів масової інформації, які публікують новини та звіти разом із експертними висновками та аналізом. Родзинка в тому, що журналісти працюють спільно з науковцями, і головне завдання медійників — щоб експерта інформація, наприклад, про зміни у навколишньому середовищі тощо, була подана зрозуміло та доступно для пересічного користувача. 

Ще одна цікава особливість — видання зовсім не має реклами та підписки, тобто користувачі не платять кошти. Усі статті є відкритими. А фінансується робота редакції за рахунок членських внесків університетських фондів, із якими співпрацює медіа. 

Унікальні та екслюзивні матеріали видання передруковують інші медіа. Як і в Україні, французька редакція стикається з проблемою визнання своєї праці. Адже часто колеги просто «забувають» поставити посилання на першоджерело.

При цьому The Conversation активно розвиває свій бренд. Відвідуваність сайту, як і залученість аудиторії, поступово зростає, що є дуже хорошим індикатором цінності та впливу. Соцмережі є помічними інструментами у залученні молодшої кагорти читачів. Найбільш популярними та успішними для дистрибуції контенту, на думку французького видання, є Facebook, Instagram, TikTok, а також LinkedIn, який у нас більше популярний серед фізичних осіб, а не компаній. 

Крім вебсайту, The Conversation проводить тематичні івенти, а також публікує нішеві бюлетені. Робота із вивчення своєї аудиторії триває щодня, мабуть, саме тому успіх медіа постійно зростає. 

Додаємо посилання на сайт та соцмережі видання, можливо, стиль та підхід французької редакції надихнуть вас на нові проєкти:

https://fr.linkedin.com/company/the-conversation-france

https://www.facebook.com/TheConversationFrance/

https://theconversation.com/fr/anglais

Короткий підсумок: ми повинні бути «на одній хвилі» зі своїми читачами та створювати справді ціннісний інформаційнй продукт. Якість — це довіра та шлях до успіху. 

Будемо ділитися і надалі цікавими тезами з наших вебінарів. І обов’язково анонсуємо наступні заходи із неймовірно крутими спікерами. Стежте за нашою сторінкою у Фесбуці.  

(Visited 54 times, 1 visits today)

Close