Правильна підготовка та освіта можуть допомогти журналістам у небезпечних ситуаціях зберегти себе і тих, хто поруч. Гарна новина для медійників з України — у Львові 23-26 листопада відбудеться корисний захід, який складається із двох блоків: тренінгу з ІТ-безпеки та безпекового тренінгу.
Разом із професійними тренерами із Великобританії ви відточите практичні навички, що допоможуть почуватися більш впевненими під час обстрілів та повітряних небезпек. А завдяки ІТ-спеціалістам навчитесь бути стійкими до кібератак та впевненими у своїй професійній діяльності.
Захід організовує «Асоціація незалежних регіональних видавців України» в рамках проєкту «Міжнародний фонд страхування журналістів» за підтримки Europäisches Zentrum für Presse- und Medienfreiheit (ECPMF) та EU4IM.
Чому важливо побувати на цьому курсі?
Журналісти повинні мати усвідомленні стосовно потенційних ризиків та загроз, із якими вони можуть зіткнутися в роботі під час відряджень у зони бойових дій і не тільки. Насправді у воєнних умовах жодне місто в Україні не можна назвати безпечним. Медійникам необхідно розуміти, як вести себе у критичних ситуаціях та вміти правильно надати допомогу самим собі чи тим, хто поруч.
Цифрова безпека не є менш необхідною. Адже захист особистих та професійних даних є надзвичайно важливим для журналістів. Погодьтесь, навчитися використовувати безпечні паролі, шифрування та інші інструменти для захисту своєї інформації в мережі — помічне вміння.
Працюючи на небезпечних територіях та з різною інформацією, важливо мати безпечні засоби комунікації, захищені месенджери та інші інструменти для захисту приватності.
— Навички першої допомоги можуть врятувати власне життя чи життя колег. Курси з безпеки також включатимуть обговорення етичних аспектів роботи журналіста під час війни, таких як захист прав людини, об’єктивність та відповідальність за розповсюдження інформації. Крім того, медійники повинні навчитися планувати та виходити з небезпечних ситуацій, включаючи втрату зв’язку та інші несподівані обставини, — розповідає деталі директорка «Асоціації незалежних регіональних видавців України» Оксана Бровко.
Зміст курсу, який чекає на учасників:
• Планування перед поїздкою на фронт та оцінка ризиків;
• Особиста безпека та безпека подорожей;
• Оцінка ситуації та поранених;
• Потерпілий у непритомному стані та лікування дихальних шляхів;
• Інформаційна та комунікаційна безпека;
• Управління особистими конфліктами;
• Ефекти зброї та реакція на вогонь;
• Робота з кровоточивими ранами, включаючи балістичні травми;
• Наземні міни, вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої;
• Розуміння посттравматичного стресу.
Тренінги для журналістів є безоплатними. Учасникам компенсуємо витрати на проїзд, проживання та харчування.
Щоб зареєструватися, треба заповнити ФОРМУ. Поспішайте, адже кількість місць обмежена.
До зустрічі! Будьте в безпеці!