6:23 am Новини

З гарантією захисту в кишені: як українським журналістам отримати страховку до 100 тисяч доларів США

Робота журналістів в умовах війни є надзвичайно ціннісною та важливою, оскільки голос медіа дає можливість усьому світові почути, що насправді відбувається в Україні. 

І саме Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» має для вас гарні новини. Уже з 6 травня стартує прийом заявок на страхування у рамках проєкту «Міжнародний фонд страхування журналістів»

— Протягом 2022-2023 років ми вже підтримали 298 заявок та покрили 886 страхових днів. Це неабиякий результат, адже фактично в Україні немає повноцінної стабільної програми для підтримки та страхування журналістів, які працюють у зонах, де тривають бойові дії чи на прикордонні, — розповідає директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавців України» Оксана Бровко.

Розуміючи важливість та складність роботи медійників, АНРВУ разом із закордонними партнерами та п’ятьма  українськими громадськими організаціями (Фундація «Суспільність», ІМІ, «Детектор медіа», ЦЕДЕМ та ІРРП) започаткували та успішно реалізували програму зі страхування українських журналістів. 

Починаючи з 2022 року, проєкт було реалізовано завдяки фінансовій підтримці партнерів — European Centre for Press and Media Freedom ECPMF та WAN-IFRA. З травня 2024 року — відновлюємо страхування завдяки: European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

Медійники, які скористалися програмою раніше, високо оцінюють організацію та роль цієї ініціативи. Адже працювати з відчуттям захищеності та підтримки — значно результативніше та надійніше. 

— Для того, щоб журналісти вчасно отримали страховку, наша команда працювала майже 24 години на добу, комунікуючи з кожною та кожним, хто подавав заявку. Ми супроводжували колег у багатьох питаннях — починаючи від заповнення форми, надання загальних роз’яснень і рекомендацій до постійного зв’язку під час робочих відряджень. Наші координаторки вболівали за кожного, із ким працювали та завжди були готові надати консультацію чи допомогти у вирішенні певних питань. Це продовжимо роботи і надалі. Ми готові постійно координувати процес та максимально допомогти з оформленням страхування та супроводу у вирішенні питань під час відряджень, — продовжує Оксана Бровко.

«Міжнародний фонд страхування журналістів» пропонує досконалі страхові рішення для збереження здоров’я та життя медійників. 

Подати ЗАЯВКУ на страхування можуть фіксери, журналісти/відеоператори/редактори/фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту. Пріоритети будуть надавати тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

— Застрахуватися можна від 1 до 20 днів на одного журналіста та відеоператора/редактора/фотографа, що є членами однієї команди, яка їде у відрядження, — пояснює Оксана Бровко. — Сума страхового покриття, як і раніше, складатиме до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. У разі загибелі журналіста – родина отримує 100 000 доларів США. На щастя, раніше ми не мали страхових випадків. 

Подавати заявку можна, їдучи у наступні області:

  • Херсонська
  • Запорізька
  • Сумська
  • Миколаївська
  • Донецька
  • Луганська
  • Одеська
  • Харківська
  • Дніпропетровська
  • Прикордоння Київської та Чернігівської

Війна триває, і щодня журналісти продовжують свою, інформаційну боротьбу. Працюючи, ми не повинні забувати про власну безпеку та збереження життя. Оформлення страховки – безоплатне. Але в той же час ви будете почуватися захищеними, і у випадку травмування — отримаєте кошти на покриття медичних витрат. 

— Для нас важливо, щоб не складалася уява, що це заскладний процес. Він простий. Перші рази оформити заявку допоможуть координатори, а надалі ви з легкістю зможете робити це самостійно. Якщо ви їздите у відрядження, але ще не користувалися програмою — зробіть це, ми залюбки допоможемо, — наголошує Оксана Бровко. 

Якщо ви — велика медійна компанія, і співробітники постійно потребують страхування для відряджень у прифронтові зони, ми цілком можемо розглянути залучення вашого особистого координатора до нашої команди.

Більше дізнатися про умови програми та почитати відгуки колег, які вже скористалися нею, можна на сайті проєкту –  https://war-correspondent.info/en. А перейшовши за ПОСИЛАННЯМ, ви можете легко заповнити заявку. Якщо є питання – наша команда завжди готова дати на них відповіді. Пишіть [email protected].

***

Проєкт реалізовує Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ) за фінансової підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

(Visited 692 times, 1 visits today)

Close