9:48 am Новини

Видають щоденні газети та активно розвиваються у digital: німецька медіагрупа Funke поділилася секретом успіху з українськими медійниками

– У перші дні повномасштабної війни в Україні, коли на залізничний вокзал Берліну прибула перша хвиля  українців, ми зрозуміли, що, як медіа, повинні дати людям інформацію. І нашій аудиторії, і українській. З того часу Україна – завжди у фокусі уваги німецьких медіа, інтерес читачів до неї постійно високий, – запевнив Mr. Jörg QUOOS, головний редактор центрального офісу Funke Mediengruppe.

Funke Mediengruppe (раніше WAZ-Mediengruppe) є третім за величиною видавцем газет і журналів у Німеччині з понад 500 публікаціями в восьми країнах. Згідно з відкритими даними, найбільша газета групи — Westdeutsche Allgemeine Zeitung, найбільша газета в Рурському метрополітенівському регіоні. Інші видання в Німеччині включають телевізійний журнал Gong та жіночий журнал Die Aktuelle. Окрім Німеччини, Funke Mediengruppe має видання в Австрії, Угорщині, Хорватії, Албанії та Росії. Компанія створила Media Print North Macedonia і володіє кількома газетами та журналами в Північній Македонії. Вона також частково володіє австрійськими газетами Kronen Zeitung та Kurier.

Які виклики у медіа

Візит до берлінського офісу Funke був завершальним у навчальному турі Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», за сприяння якої кілька українських медійниць відвідали та обмінялися досвідом із німецькими колегами. Всупереч тому, що Funke Mediengruppe – один з найбільших видавців журналів та газет у Німеччині, видання мають яскраву регіональну спрямованість, так само як і медіа учасників української делегації, які прибули на зустріч. Тож поговорити було про що.

– Війна триває, і це дуже впливає на роботу редакцій сьогодні. Є об’єктивні обставини, які змушують постійно змінювати тактику та шукати ресурси,  – зазначила Оксана Бровко, керівниця АНРВУ. — Решта викликів у нас дуже схожі: щорічне падіння підписки на друковані видання, активний перехід медіа та аудиторії у діджитал, пошук редакціями нових каналів доходів тощо. 

На жаль, зараз в Україні уже немає жодної друкованої щоденної газети, тож з великим інтересом українська делегація слухала про те, як спланувати одночасно роботу багатьох щоденок, які належать до однієї медіагрупи, та й при цьому ще й конкурують. Завдання важке і потребує оригінального підходу. Особливо – великих зусиль, гнучкості та майстерності — від медіаменеджерів. 

Який секрет успіху

 – Необхідно постійно тримати у думках особливості аудиторії кожної газети, її тематику, політичну атмосферу та регіональні особливості. Не забувати про домашні сторінки сайтів. А ще – добре уміти працювати з людьми, – ділився секретом успішності Mr. Jörg QUOOS. 

Funke зосереджується на трьох напрямах бізнесу: регіональні медіа, журнали та FUNKE Digital. Медіа живе завдяки різноманітності місць розташування та продуктів компанії, але передусім завдяки різноманіттю співробітників: орієнтовно 1700 журналістів та приблизно 3800 медіапрофесіоналів працюють щодня, щоб забезпечити одну річ для читачів і клієнтів: найкращу продуктивність. І саме це робить компанію однією з найбільших та найуспішніших у всій Німеччині.

Останній співробітник покидає офіс опівночі, перший приходить на роботу о 5-й Серед працівників є співробітник у Сан-Франциско, який перебуває в іншому часовому поясі. Також є «своя людина» в Україні, де тривають бойові дії. 

Новини медіа видає цілодобово, а це потребує ретельної організації та планування робочого процесу.

Редактор Mr. Jörg QUOOS у медіабізнесі уже 35 років, За його словами, шукати кращі інструменти комунікації їх медіа почало з часів ковіду. Зараз у Funke налагоджена система зв’язку із працівниками. І де журналісти не були б – у Сан-Франциско з Олафом Шольцом на Саміті миру чи в Україні, з усіма можна зв’язатись і обговорити найважливіше.

Українській команді продемонстрували, як  відбуваються онлайн-планування з головредами Funke Media, познайомили із власним кореспондентом в Україні Jan Jessen, показали редакцію і студію подкастів. Також розповіли про систему контролю за кожною статтею, яка виходить під парасолькою Funkel. Кожна нова публікація потрапляє у дашборд, де у режимі онлайн редактори отримують інформацію про кількість читачів та рейтинг популярності відповідно до інших матеріалів. 

До слова, українська тематика у Funkel уже традиційно знаходиться у топі читацького інтересу. 

– Наші читачі цікавляться, вболівають за Україну, тож ми запевняємо, що не припинимо про це інформувати, – пообіцяли українським гостям наприкінець зустрічі. 


Матеріал спеціально для АНРВУ записала Тетяна Цирульник

***

Приєднуйтесь до Асоціації, аби дізнаватися про свіжі новини та можливості для світу медіа. 

Підписуйтесь на наші сторінки у:

Інстаграмі

Фейсбуці

(Visited 35 times, 1 visits today)

Close