– У перші дні повномасштабної війни в Україні, коли на залізничний вокзал Берліну прибула перша хвиля українців, ми зрозуміли, що, як медіа, повинні дати людям інформацію. І нашій аудиторії, і українській. З того часу Україна – завжди у фокусі уваги німецьких медіа, інтерес читачів до неї постійно високий, – запевнив Mr. Jörg QUOOS, головний редактор центрального офісу Funke Mediengruppe.
Funke Mediengruppe (раніше WAZ-Mediengruppe) є третім за величиною видавцем газет і журналів у Німеччині з понад 500 публікаціями в восьми країнах. Згідно з відкритими даними, найбільша газета групи — Westdeutsche Allgemeine Zeitung, найбільша газета в Рурському метрополітенівському регіоні. Інші видання в Німеччині включають телевізійний журнал Gong та жіночий журнал Die Aktuelle. Окрім Німеччини, Funke Mediengruppe має видання в Австрії, Угорщині, Хорватії, Албанії та Росії. Компанія створила Media Print North Macedonia і володіє кількома газетами та журналами в Північній Македонії. Вона також частково володіє австрійськими газетами Kronen Zeitung та Kurier.
Які виклики у медіа
Візит до берлінського офісу Funke був завершальним у навчальному турі Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», за сприяння якої кілька українських медійниць відвідали та обмінялися досвідом із німецькими колегами. Всупереч тому, що Funke Mediengruppe – один з найбільших видавців журналів та газет у Німеччині, видання мають яскраву регіональну спрямованість, так само як і медіа учасників української делегації, які прибули на зустріч. Тож поговорити було про що.
– Війна триває, і це дуже впливає на роботу редакцій сьогодні. Є об’єктивні обставини, які змушують постійно змінювати тактику та шукати ресурси, – зазначила Оксана Бровко, керівниця АНРВУ. — Решта викликів у нас дуже схожі: щорічне падіння підписки на друковані видання, активний перехід медіа та аудиторії у діджитал, пошук редакціями нових каналів доходів тощо.
На жаль, зараз в Україні уже немає жодної друкованої щоденної газети, тож з великим інтересом українська делегація слухала про те, як спланувати одночасно роботу багатьох щоденок, які належать до однієї медіагрупи, та й при цьому ще й конкурують. Завдання важке і потребує оригінального підходу. Особливо – великих зусиль, гнучкості та майстерності — від медіаменеджерів.
Який секрет успіху
– Необхідно постійно тримати у думках особливості аудиторії кожної газети, її тематику, політичну атмосферу та регіональні особливості. Не забувати про домашні сторінки сайтів. А ще – добре уміти працювати з людьми, – ділився секретом успішності Mr. Jörg QUOOS.
Funke зосереджується на трьох напрямах бізнесу: регіональні медіа, журнали та FUNKE Digital. Медіа живе завдяки різноманітності місць розташування та продуктів компанії, але передусім завдяки різноманіттю співробітників: орієнтовно 1700 журналістів та приблизно 3800 медіапрофесіоналів працюють щодня, щоб забезпечити одну річ для читачів і клієнтів: найкращу продуктивність. І саме це робить компанію однією з найбільших та найуспішніших у всій Німеччині.
Останній співробітник покидає офіс опівночі, перший приходить на роботу о 5-й Серед працівників є співробітник у Сан-Франциско, який перебуває в іншому часовому поясі. Також є «своя людина» в Україні, де тривають бойові дії.
Новини медіа видає цілодобово, а це потребує ретельної організації та планування робочого процесу.
Редактор Mr. Jörg QUOOS у медіабізнесі уже 35 років, За його словами, шукати кращі інструменти комунікації їх медіа почало з часів ковіду. Зараз у Funke налагоджена система зв’язку із працівниками. І де журналісти не були б – у Сан-Франциско з Олафом Шольцом на Саміті миру чи в Україні, з усіма можна зв’язатись і обговорити найважливіше.
Українській команді продемонстрували, як відбуваються онлайн-планування з головредами Funke Media, познайомили із власним кореспондентом в Україні Jan Jessen, показали редакцію і студію подкастів. Також розповіли про систему контролю за кожною статтею, яка виходить під парасолькою Funkel. Кожна нова публікація потрапляє у дашборд, де у режимі онлайн редактори отримують інформацію про кількість читачів та рейтинг популярності відповідно до інших матеріалів.
До слова, українська тематика у Funkel уже традиційно знаходиться у топі читацького інтересу.
– Наші читачі цікавляться, вболівають за Україну, тож ми запевняємо, що не припинимо про це інформувати, – пообіцяли українським гостям наприкінець зустрічі.
Матеріал спеціально для АНРВУ записала Тетяна Цирульник
***
Приєднуйтесь до Асоціації, аби дізнаватися про свіжі новини та можливості для світу медіа.
Підписуйтесь на наші сторінки у: