7:11 pm Новини

Власна лабораторія ШІ: як швейцарська компанія впроваджує технології в роботу

Використання ШІ відкриває перед медійниками перспективи, що дозволяють не лише йти в ногу з часом, а й визначати майбутні тренди індустрії. У швейцарській компанії Tamedia працює ціла лабораторія із дослідження та впровадження штучного інтелекту у роботу редакції. Адже тут вважають: щоб робити зміни, потрібен міцний фундамент. А він полягає у зміні культури, у дружньої до ШІ культури, яка допомагає журналістам використовувати інструменти самостійно. Також потрібні регулярні навчання й обмін інформацією. 

Використання ШІ відкриває перед медійниками перспективи, що дозволяють не лише йти в ногу з часом, а й визначати майбутні тренди індустрії. У швейцарській компанії Tamedia працює ціла лабораторія із дослідження та впровадження штучного інтелекту у роботу редакції. Адже тут вважають: щоб робити зміни, потрібен міцний фундамент. А він полягає у зміні культури, у дружньої до ШІ культури, яка допомагає журналістам використовувати інструменти самостійно. Також потрібні регулярні навчання й обмін інформацією. 

Як усе працює? Спочатку команда лабораторії, до якої входять кілька спеціалістів, вивчає нові інструменти, тестує їх, а потім демонструє журналістам, а іноді й читачам. І вже після тестової фази відбувається впровадження та подальший розвиток. Ключовим у роботі є комунікація. Створили спеціальний канал у Slack для внутрішнього спілкування. Зараз є понад 1000 учасників. Якщо є новини, їх публікують тут. 

Навчання і тестування

— Проводимо онлайн-зустрічі й намагаються використовувати всі можливі канали для цього. Деякі люди не люблять Slack і віддають перевагу отриманню інформації через розсилки. Стандартний виклик для будь-якої компанії — достукатися до всіх. Але це дійсно важливо. Коли починали працювати, то розкладали інформаційні флаєри на столах у редакції, щоб люди могли знайти наші контакти та інформацію. Хтось відгукувався охоче, хто ні. Є люди в різних командах, які вже є ентузіастами ШІ, вони і є рушіями змін, — розповідають у компанії. — Є можливість тестувати нові інструменти в нашій лабораторії ШІ, але і цього недостатньо. Ми продовжуємо працювати над удосконаленням наших процесів.

У той же час журналісти мають можливість витрачати певний час на тестування інструментів, а також поширювати інформацію про них у своїх колективах.

— Ми просимо наших співробітників протестувати певний інструмент до певного терміну й надати нам відгуки з точки зору користувача, журналіста. Це також частина моєї роботи в команді. Ми справді мультидисциплінарна команда, і це дуже важливо. У нас не лише програмісти чи IT-спеціалісти. Нам важливо бачити зворотну реакцію користувачів, — продовжують. — Наприклад, ми виходили до команд, проводили мініхакатони, невеликі майстер-класи, де показували:

  • Як налаштувати GPT у ChatGPT;
  • Як написати запит;
  • Як виконувати базові завдання.

Завдання команди — проаналізувати, вивчити інструменти та рекомендувати журналістам ті, які спрощують їм буденні задачі. 

Корисні додатки

Наприклад, HappyScribe — сервіс, який дозволяє завантажувати аудіофайли та отримувати їхню транскрипцію. Не кожен інструмент здатний транскрибувати швейцарську німецьку. А цей добре вирішує технічні завдання. 

Для автоматизації поширення статей у різні соціальні мережі використовують EchoBox. Його мета — збільшити охоплення, адаптувати контент під різні платформи. Це особливо корисно для невеликих команд, які хочуть ефективно працювати на кількох платформах одночасно.

Звісно, є ряд інших програм, які тестують та застосовують. У компанії є сторінка, що дозволяє легко інтегрувати всі інструменти, які розробили власноруч. Перш ніж інтегрувати їх у систему управління контентом, їх тестують на цій сторінці.

Відповідно, працівники, тобто користувачі, уже можуть використовувати інструменти та надавати відгуки. Це допомагає ще більше вдосконалити продукти. Коли доводять інструмент до потрібного рівня, то інтегрують його в систему управління контентом (CMS).

— Наприклад, є різні інструменти для узагальнення контенту. Так, можна скопіювати ідентифікатор (ID) тут, у самому кінці URL-адреси. Копіюємо, натискаємо «відправити». Це займає кілька секунд, і отримуємо два варіанти пропозицій для резюме цієї статті, зведених до чотирьох пунктів. Тестування проводили із двома редакційними командами протягом місяця. Вони вручну скорочували текст: заходили в інструментарій, копіювали/вставляли, а потім додавали ці згенеровані резюме до своїх статей. Тепер ми вже впровадили цю автоматичну функцію. І задоволені результатами тестування. І тепер це вже інтегровано. Зазвичай ця функція розташована тут, зверху статті, за замовчуванням. Мені більше не потрібно заходити в інструментарій для цього інструменту — він вже в нашій системі управління контентом. Натискаємо цю кнопку, і вона генерує резюме, — розповідає керівник лабораторії.

Ще один приклад — на сайті є понад 700-800 статей про серіали, це як короткі рекомендації. Щоб покращити охоплення статей, команда з лабораторії ШІ створила чат-бот. Там є рекомендації, швидкий пошук та діалог з обговореннями. 

Підсумовуючи, у компанії є політика використання ШІ, яка є відкритою. Працівники використовують різні інструменти для генерації художніх фото чи відео. Однак вони мають одне тверде правило — не генерувати людей, щоб не спотворювати реальність та не видавати робота за якусь особистість. 

А які напрацювання з ШІ маєте ви? Діліться у коментарях. 

(Visited 16 times, 1 visits today)

Close