10:17 am Новини

Три українські медіа отримають по 15 тисяч Євро на впровадження ШІ у редакціях

Від лютого до кінця травня Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» у партнерстві з WAN-IFRA та EU4IM реалізували міжнародний курс Digital ABC Модуль Е «Епоха штучного інтелекту в редакції», до якого долучилися шість країн.

Участь у проєкті брали понад 100 осіб. 28 із них представляють 14 регіональних медіа України. Усі вони удосконалили свої навички із впровадження штучного інтелекту в роботу. Від автоматизації рутинних задач до створення персоналізованого контенту для читачів – можливості безмежні. 

Під час проходження навчання медійники не просто обмінювалися досвідом, а й генерували нові ідеї. 27-29 травня відібрані команди учасників відвідали Всесвітній медійний конгрес WAN-IFRA у Копенгагені, де дізналися про найновіші тенденції застосування штучного інтелекту в редакціях. Фінальним акордом програми стала можливість для усіх учасників подати проєкт щодо впровадження ШІ у своєму медіа та отримати фінансування для реалізації ідеї в розмірі 15 тисяч Євро

Донори відзначили три команди з України, які цього разу зможуть отримати міжнародну менторську та фінансову підтримку на свої проєкти. Далі розповідаємо про кожного переможця та в чому, власне, полягає суть їхньої ідеї. 

Штучний інтелект для розвитку унікальних талантів команди Rayon.in.ua

Мережа Rayon.in.ua відкриває новинні сайти у всіх громадах України. Швидке масштабування створює значні можливості для редакції, але також приносить виклики, особливо у сфері людських ресурсів. З огляду на масштаб розширення, виникає потреба в залученні великої кількості кваліфікованих журналістів і редакторів, які зможуть належним чином представляти інтереси редакції в кожному районі. Це ставить перед відділом кадрів завдання не лише залучення талантів, але й їх утримання, навчання та розвиток.

Rayon.in.ua прагне використовувати можливості штучного інтелекту для оптимізації процесів управління людськими ресурсами. Цільові напрями включають навчання, утримання та розвиток талантів, а також зміцнення корпоративної культури. 

Видання планує реалізувати наступні заходи, що підтримуються штучним інтелектом:

  1. Персоналізовані програми для навчання та розвитку журналістів: система управління навчанням (LMS) з модулями штучного інтелекту. Використання штучного інтелекту для адаптації навчальних програм до індивідуальних потреб та ефективності працівників. Моніторинг ефективності навчальних програм та їх коригування на основі зібраних даних. Перевірка якості опублікованого контенту.
  2. Автоматизація та персоналізація процесів введення в посаду: заповнення документів, навчання редакційної політики. Розробка віртуального чат-бота на базі штучного інтелекту, який може надавати новим працівникам постійну підтримку, відповідати на запитання та надавати інформацію в режимі реального часу.
  3. Аналітика для оцінки ефективності редакційної команди та нових співробітників:автоматизувати збір даних про продуктивність редакторів і журналістів, кількість створених матеріалів, взаємодію аудиторії з контентом, аналізувати якість написаного контенту, включаючи оригінальність, стиль та відповідність стандартам журналістики.
  4. Розвиток корпоративної культури в редакції Rayon.in.ua за допомогою штучного інтелекту: планують автоматизувати збір та аналіз зворотного зв’язку для оцінки задоволеності співробітників корпоративними ініціативами. Розробка опитувань та аналіз відповідей для своєчасного реагування на проблеми. Проведення хакатону для команди Rayon.in.ua (60 учасників) на тему інструментів штучного інтелекту для журналістів.

Оптимізація роботи редакції «Кременчуцький Телеграф» за допомогою впровадження сервісів ШІ

Медіа щодня стикається з великим обсягом інформації, що потребує швидкої обробки, перевірки фактів та адаптації контенту для різних платформ. Навантаження на кожного співробітника постійно зростає. Журналісти, редактори та менеджери соціальних мереж часто витрачають значну кількість часу на рутинні завдання, такі як перевірка граматики, транскрипція аудіо та створення субтитрів, що знижує ефективність редакційної роботи та затримує своєчасний випуск новин.

Впровадження деяких сервісів ШІ допоможе автоматизувати рутинні завдання, оптимізувати процеси робочого потоку контенту та підвищити якість кінцевого продукту. 

Серед запропонованих рішень:

LanguageTool — спрямований на стандартизацію та покращення якості текстового контенту. Його командна версія включає спільний стильовий довідник і словник команди, допомагаючи уникати непрофесійних орфографічних помилок, навіть якщо галузеві терміни не знайдені в звичайних словниках. Це значно зменшує навантаження на редакторів.

GPT-4 — використовується для генерації та адаптації текстів відповідно до стандартів публікації. Він надає команді додаткові інструменти, такі як DALL·E, Advanced Data Analysis і спільна модель GPT, натренована на перевірку відповідності контенту вимогам і стандартам публікації, а також надає пропозиції щодо SEO-оптимізації та створення заголовків.

Goodtape.io — сприяє транскрипції аудіо та відео, прискорюючи роботу журналістів над інтерв’ю та матеріалами з великою кількістю коментарів. Це дозволяє їм більше зосередитися на форматуванні та поданні інформації.

Captions — автоматично створює субтитри для відео та може генерувати сценарії. Це допомагає покращити якість відеоконтенту для платформ соціальних мереж і зменшує навантаження на менеджерів соціальних мереж та редакторів.

Autopod — допомагає у створенні візуального та відеоконтенту. Це комплексний пакет плагінів Adobe Premiere Pro, спеціально розроблений для редагування та демонстрації відеоподкастів. Завдяки Autopod творці контенту можуть оптимізувати процес редагування, заощадити час і підвищити загальну продуктивність відеоконтенту.

HeyGen — використовується для створення відеоаватарів і синхронного перекладу з рухом губ.

Gencraft — генеративний ШІ використовується для створення ілюстрацій.

Створення інформаційного та рекламного контенту за допомогою ШІ в Чернігівській Медіа Групі

Сайт slavutych.info представляє невелике місто Славутич, яке є наймолодшим в Україні. Воно було збудоване після аварії на Чорнобильській АЕС та розташоване поблизу кордону з Білоруссю. Зараз у місті проживає близько 15 тисяч людей. Slavutych.info є фактично єдиним повноцінним медіа в цьому місті. Редакція дуже мала: лише два постійні співробітники та три фрілансери. Рекламний ринок дуже слабкий, і доходи від реклами практично відсутні в умовах війни. Відповідно, редакція обмежена в ресурсах і не може дозволити собі наймання нових працівників, хоча в команди є бажання створювати новий якісний відеоконтент. Мотивований редактор вже розпочав впровадження ШІ у роботу редакції та експериментує зі створенням нового редакційного героя, згенерованого штучним інтелектом.

У рамках проєкту працівники планують зняти близько 40 відео за допомогою штучного інтелекту. Це будуть щотижневі інформативні відеодайджести найкращих статей за тиждень, а також відео інших жанрів. Також хочуть створювати рекламні ролики за допомогою штучного інтелекту для місцевих клієнтів.

Як команди реалізують свої проєкти — розкажемо згодом. Також обов’язково будемо ділитися їхніми практичними кейсами. 

***

Приєднуйтесь до Асоціації, аби дізнаватися про свіжі новини та можливості для світу медіа. 

Підписуйтесь на наші сторінки у:

Інстаграмі

Фейсбуці

Читайте також:

Регіональні медіа освоюють штучний інтелект: стартував міжнародний навчальний курс

ТОП медійних трендів із Всесвітнього медійного конгресу в Копенгагені (ексклюзивно)

(Visited 83 times, 1 visits today)

Close