9:58 am Новини

Топ підсумків для українських редакцій після зустрічі з німецькими медіа в Берліні

Підтримка України – це не лише про країни і великі організації. Це й про те, як небайдужі люди можуть вплинути на долі українських редакцій. 

Нещодавно делегація від Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», до складу якої увійшли п’ять медіаменеджерок і журналісток, повернулася із освітнього туру німецькими медіа. Його організувала чудова Іоанна Блаут, із якою директорка АНРВУ Оксана Бровко познайомилася минулоріч на одному з медійних івентів.

— Ця історія про дружбу та партнерство, яке грає вирішальну роль. Я доповідала зі сцени про те, як героїчно працюють наші українські медіа у час війни. Після виступу до мене підійшла жінка, обійняла і спитала: «Чим я можу вам допомогти?» Наша розмова переросла у потужну підтримку українських редакцій і щиру дружбу, — розповідає Оксана Бровко. 

За рік завдяки небайдужості Іоанни  українські медійники здійснили кілька навчальних турів до Німеччини. Минулого літа познайомилися з роботою найбільших медіа в Гамбурзі. А цього — побували в Берліні, дізналися про досвід роботи редакцій, розповіли про свої болі та здобутки, адже нині українські медіа потужно працюють як над створенням важливого контенту, так і над пошуками нових каналів дистрибуції контенту, його оформленням та навіть, попри вкрай нестабільну ситуацію, над стратегіями розвитку.

Навчальний тур до Берліну для керівниць українських редакцій став відкриттям: тут побачили, як німецькі колеги працюють над збереженням паперових газет, поєднуючи це з переходом видань у діджитал, освоюють нові медіаплатформи, використовують ШІ, а ще, важливо: пильно стежать та майже щоденно висвітлюють події в нашій країні. 

У цьому матеріалі учасниці туру діляться своїми висновками з побаченого. 

«Найперше, українські регіональні медіа відрізняються від німецьких чисельністю працівників своїх редакцій і рівнем діджиталізації й технічного забезпечення. Проте, як і німецькі колеги, ми постійно тримаємо у голові образ наших читачів, пильно стежимо за розвитком діджитал-тенденцій, за уподобаннями й інтересами аудиторії. 

Нам дуже сподобались рекламні дашборди від медіа t-online.  Це дуже потужна система дистрибуції контенту, на жаль, чомусь українські медіа не зайшли у цей сегмент. 

Чудові умови праці журналістів у Deutsche Presse-Agentur: оупенспейси, ньюзруми та студії відео й звукозапису, у яких хочеться працювати й працювати, для цього створені відповідні умови.

Ранкові та п’ятничне шоу як на телеканалі RTL цілком можливо робити в Україні, якщо на це редакції знайдуть ресурс з реклами.

Funke mediagruppe захопила своєю багатозадачністю і систематизованістю роботи: неважливо скільки у тебе медіа, одне чи 10, потрібно чітко усвідомлювати їхню аудиторію, політичні уподобання, регулярно плануватись і не забувати, що новини у світі з’являються цілодобово».

Ще один підсумок із поїздки — це те, що доносити інформацію про Україну  на міжнародному рівні, нагадувати світу про героїчну боротьбу нашого народу, залучати іноземних колег до обговорення – важлива місія Асоціації. 

— Дякую за чудову можливість поспілкуватись з німецькими колегами, за організацію корисних зустрічей, за щиру турботу про долю українських медіа та України, — підсумовує Оксана Бровко. Текст підготувала — Тетяна Цирульник,

відео — Леся Федоренко, спеціально для АНРВУ

(Visited 30 times, 1 visits today)

Close