5:04 pm Новини, Проєкти

Медійники з України тепер можуть застрахуватися для відряджень на Курщину, що знаходиться під контролем ЗСУ

Працювати, правдиво показувати реальність, викривати воєнні злочини продовжують українські медійники попри труднощі та виклики, які перед ними стоять. І щоразу, їдучи у відрядження на небезпечні території, вони мають право почуватися захищеними.

Міжнародний фонд страхування журналістів від початку повномасштабного вторгнення росії страхує журналістів, фіксерів, операторів, фотографів та редакторів, котрі відвідують лінію фронту та прилеглі до зон бойових дій території в Україні. А відтепер Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» спільно із партнерами радо повідомляє про можливість страхування ще і під час відряджень у Курську область, на підконтрольні ЗСУ території. 

Детальніше розповідає директорка АНРВУ Оксана Бровко

— Чудові новини — про страхування на Курщину. Як це вдалося?

— Від перших днів повномасштабного вторгнення ми намагаємося максимально реагувати на потреби та запити від колег. Вже третій рік поспіль ми активно підтримуємо журналістів, які працюють на прифронтових територіях чи в зоні бойових дій. Вони можуть застрахуватися на суму до 100 тисяч доларів США та почуватися більш захищеними під час робочих відряджень. 

Після того, як ЗСУ розпочали операцію на Курщині, наші координатори почали отримувати безліч питань про те, коли можна буде застрахуватися для поїздки в цьому напрямку. Ми врахували потребу медійників, зважили на вагомість контенту, виготовленого тут, розуміємо, чому важлива робота незалежних медіа на цій ділянці. І після довгих перемовин зі страховою компанією, нам таки вдалося додати до покриття і ці території. 

— А які умови для медійників, які планують отримати страхування в Курську область? 

— Такі ж, як і для страхування для відряджень по Україні. Для цього потрібно подати заявку і дотримуватися усіх умов подання. Вони доволі прості та зрозумілі.

— Для кого саме доступне страхування?

— Фіксерів, журналістів/відеооператорів/редакторів/фотографів незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження та мають засоби захисту. Пріоритет надається тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

— На який термін можна застрахуватися?

— Від 1 до 3 днів на одного журналіста та відеооператора/редактора/фотографа, що є членами однієї команди, що їде у відрядження.

— Що покриває страхування і чи є різниця між тим, куди саме їде застрахований?

— Страхове покриття – до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат в разі ушкодження. У разі загибелі журналіста – родина отримує 100 000 доларів США.

— А хто приймає рішення? Куди можна звернутися за допомогою при оформленні заявки? 

— Незалежний орган проєкту – Координаційна рада МФСЖ – розглядає кожну заявку та приймає рішення про страхування чи відхилення заявки. У разі позитивного рішення наші координатори обов’язково зв’яжуться з вами. У зв’язку з великою кількістю заявок, організатори залишають за собою право не повідомляти в разі негативного рішення. Задовольняються заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики.

— Як думаєте, буде попит?

— Без сумніву. Запит є, він актуальний. Важливість виготовлених сюжетів годі й переоцінити. Адже такі матеріали дають можливість світові побачити ситуацію правдиво, а не через створену ворожою пропагандою ілюзію. 

Нагадаємо, що проєкт страхування реалізує Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» разом із партнерами. Ініціатива є частиною програми «Голоси України» Voices of Ukraine, яку координує Європейський центр свободи преси та медіа European Centre for Press and Media Freedom ECPMF. «Голоси України» (Voices of Ukraine) реалізується у межах Ініціативи Ганни Арендт (Hannah-Arendt-Initiative) і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office).

(Visited 17 times, 1 visits today)

Close