2:47 pm Новини, Проєкти

Медіатренди, виклики війни та нагороди за стійкість: підсумки XIII Медійного Конгресу

XIII Медійний Конгрес — грандіозна медійна подія року, яка зібрала понад 120 учасників фактично з усіх куточків України, щоб послухати 30 спікерів-практиків. Організувала захід Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» за підтримки партнерів.

На початку Конгресу всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих на війні внаслідок російської агресії проти України. Серед них, на жаль, — і наші колеги, журналісти, редактори, відеооператори. 

Топмедіаменеджери країни, головні редактори і редакторки регіональних сайтів, газет, видавці, власники медіабізнесів зібралися разом 28 вересня у Львові, аби обговорити сучасні медійні тренди й виклики, поділитися досвідом, перевести подих та зарядитися енергією для подальшої роботи. Надзвичайно цінною була присутність та підтримка наших партнерів та колег, які приїхали, аби бути поруч у цей час із українськими медійниками — Ladina Heimgartner, президентці WAN-IFRA (Швейцарія), Randi S. Øgrey, директорці Норвезької асоціації медіабізнесу, Helene Sand Andresen, Надзвичайному і Повноважному Послу Норвегії в Україні, Andre Støylen, CEO у Amedia Foundation (Норвегія), Jon Hammerfield, засновнику Labrador CMS (Норвегія).  

— Зібратися вживу із колегами та партнерами саме зараз, коли ми всі продовжуємо боротьбу за нашу країну, демократичні цінності та людську гідність, надзвичайно важливо. Я хочу подякувати медійникам, які невпинно працюють попри ракетні обстріли, відсутність електроенергії, тепла, нормального звʼязку. Я сподіваюся, що кожен із нас на Конгресі зміг відчути себе у безпеці та в колі однодумців, зафіксувати маленькі та великі перемоги, надихнутися новими ідеями та отримати заряд енергії, щоб працювати далі, — звернулася до присутніх директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко.


Сучасні медіатренди

Конгрес став майданчиком для обговорення нових технологій, стратегій монетизації, розвитку соціальних мереж. Панельні дискусії про майбутнє медіа, практичні кейси із розвитку редакцій та монетизації контенту, впровадження ШІ й технологічних інновацій у редакційні процеси, можливість нетворкінгу з колегами та партнерами, понад 10 годин занурення в медіа.

Важливим елементом та доповненням заходу був безпековий психологічний тренінг, який відбувся напередодні (27 вересня), де 40 відібраних учасників могли покращити своє ментальне здоров’я та отримати практичні поради психологів, як виходити зі стресового стану, розпізнати та запобігти вигоранню внаслідок професійної діяльності.

Ми готуємо для вас та будемо ділитися найцікавішими кейсами, презентаціями та висновками з виступів українських та міжнародних спікерів, панельних дискусій. Тож не пропустіть , стежте за оновленнями на нашому сайті та соціальних мережах. 



Після завершення основних потоків усі гості мали можливість поспілкуватися, поговорити із тими, кого давно не бачили, познайомитися та обмінятися враженнями. Сюрпризом було вручення відзнак За світло у темряві для окремих редакцій — за їх професійну стійкість та внесок у нашу Перемогу.

Нагороди за стійкість

— Насправді кожна та кожен із присутніх заслуговує на особливу відзнаку своєї роботи та внеску в Перемогу. Коли я читаю новини про чергові обстріли наших міст, перед очима бачу не умовні будинки чи вулиці, а саме регіональних медійників, що там, на місці, працюють. Дякую вам за це! — наголосила Оксана Бровко. — Але є ті, на шляху яких було більше, ніж у інших, труднощів, перешкод та випробувань. Тож нашою командою ми вирішили відзначити ті медіа, хто в часи найглибшої темряви став для своїх громад та світу світлом. Хто впав, але відновився, хто далі не просто йже, а біжить, стрибає та летить.

Отже, нагородами «За світло в темряві та професійну стійкість» відзначили ті команди місцевих медіа, хто продовжує світити своїм променем у цей складний час. Тим, хто продовжує розповідати історії про людську відвагу і незламний дух, хто доносить правду до світу, незважаючи на будь-які перешкоди.

— Команду Чернігівської медіа групи, що пережила важкі часи на самих початках повномасштабної війни. Коли за місто точилися бої і його намагалися захопити російські війська, медіа швидко змінювалося, адаптувалося та продовжувало жити.  Команда швидко стала на ноги, відновила роботу і досі продовжує інформувати Чернігівщину завдяки якісному контенту.

— Медіа «Трудова слава», Запорізька область — попри те, що приміщення редакції зруйноване, і працівники змушені були евакуюватися, їх газета продовжує виходити. Команда працює та регулярно доставляє правду в місто, де зараз залишилося до 1000 мешканців, які живуть під обстрілами без електрики, води та газу.

— Для команди «Фронтлайнер» робота на війні почалася не з 24 лютого, а ще з 2014 року. Вони сміливо фіксують злочини росіян на Донбасі, а наразі є одним з основних джерел фотофіксації правди для більшості іноземних медіа.

«Ворскла» із Великої Писарівки (Сумщина) не лише не втратила запал до професії після руйнування їх редакції, а й продовжує в непростих умовах доставляти своє видання читачам. Навіть у перші тижні війни вони не припиняли випускати та розвозити читачам газету, надруковану на принтері.

— У «Гривни» з Херсону є травматичний досвід роботи під обстрілами, у журналістів – спілкування з постраждалими, а у частини медіа – є і інший досвід – перебування в окупації, евакуації з неї частини колективу, релокації всіх членів команди, втрати всього. Та незважаючи на це, їх медіа не лише відновлюється, а й активно розвивається.

— Команда «МІГ» із Запоріжжя працює для читачів області, понад 70% котрої окуповано. Атомна електростанція розташована практично в 100 км від редакції. Попри ці безпекові ризики наші колеги продовжують свою роботу.

— «Кордон. Медіа» — практично завжди у вирі подій та у всіх гарячих точках. Знімають відео, фоторепортажі з найбільш небезпечних місць лінії фронту, при цьому самі перебуваючи практично постійно під обстрілами. Їх приклад надає всім нам сміливості та гордості за те, якими надзвичайними є наші колеги.

Наша спільна праця є запорукою Перемоги, розбудови нового, кращого майбутнього для України. Продовжуємо працювати, забезпечувати правдиве та об’єктивне висвітлення інформації. Фото та відео із заходу, цікаві кейси — читайте та дивіться далі у продовженні на сайті та в соцмережах. Не пропустіть. 


Захід відбувся за підтримки наших партнерів:

(Visited 129 times, 2 visits today)

Close