1:36 pm Новини

Інвестуємо у майбутнє журналістики: АНРВУ організувала для українських студенток навчальний тур у Данію

Професія журналіста багатогранна. Світ можливостей динамічний, постійно біжить вперед, тож навіть навчаючись в університеті, потрібно бути в курсі останніх медійних трендів, брати участь у журналістських івентах та бачити практичне застосування теоретичних знань.

Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» працює з понад сотнею регіональних медіа по всій країні. Але разом із тим постійно долучається до розвитку молоді через реалізацію навчальних програм, освітніх турів тощо. Формуючи плеяду професійних молодих журналістів, ми інвестуємо у майбутнє незалежної журналістики, переконана директорка АНРВУ Оксана Бровко. 

— Ми постійно долучаємо молодих спеціалістів до навчання з міжнародними експертами. Адже різні підходи та погляди у професії важливі, — говорить Оксана Бровко. — Зовсім нещодавно завдяки зусиллям Асоціації у співпраці з колегами з Politikens Media Group нам вдалося організувати навчальний тур до Копенгагена на Всесвітній медійний конгрес для кількох студенток спеціальності «Журналістика» із Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку (Одеса). 

Читайте також: ТОП медійних трендів із Всесвітнього медійного конгресу в Копенгагені (ексклюзивно)

Дівчата активно вивчають професію та мають амбітні плани, аби тема України завжди звучала у світі, і не лише через війну, а через досягнення, якими ми можемо пишатися. 

Так, студентка другого курсу Аріанна Заносьєва, зосереджується на піарі, щоб розповідати про українських діячів, допомагати доносити їхні голоси та творчість іноземцям. 

Учасниця стаді-туру — першокурсниця Катерина Міхно разом зі своєю родиною пережила два місяці окупації в Маріуполі. Під час евакуації вона потайки вивезла фотографії розтрощеного міста, що було дуже ризиковано. Зараз це — правдивий фотодоказ руйнівної російської машини, яка продовжує знищувати наші території.

Студентка-першокурсниця Олена Буцмай мріє створити власний YouTube-канал, щоб розповідати про Україну, її історію, культуру та сучасні модні тренди іноземцям у форматі «молодь для молоді». 

Спілкуючись з дорослими та досвідченими міжнародними колегами, дівчата з виваженою аргументацією обговорювали такі складні питання як:

●      висвітлення українських подій у світових ЗМІ;

●      опір російській пропаганді в Європі та світі;

●      бажання бачити більше інформації про українську культуру та історію, щоб наша країна була відома не тільки «образом жертви»;  

●      питання цензури та тиску на свободу слова в умовах, коли в країні діє воєнний стан, а висвітлення певної інформації може бути використано ворогом.

Одним із найцікавіших моментів під час поїздки був спільний обід разом із практикантами Ekstra Bladet (ЗМІ, яке входить до JP/Politikens Media Group), де студенти двох країн обмінювалися досвідом. Попри культурні відмінності, молодь Данії та України хвилюють схожі проблеми: виклики під час навчання, коли не всі предмети подобаються, необхідність набути практичних навичок, працевлаштування в умовах високої конкуренції та вимог роботодавця, можливості для жінок у журналістиці. 

Під час візиту в Копенгаген українські студентки відвідали найкращі місцеві медіа та зустрілися із професійними видавцями, редакторами, медіаменеджерами та журналістами, у яких є чому вчитися. 

Повернувшись додому, майбутні журналістки мають заряд енергії, який планують реалізувати у свої майбутні проєкти. Про здобутий досвід розповідають в університеті. Тим часом Асоціація планує наступні навчальні тури та можливості для тих, хто починає свій шлях у професії журналіста.

Не пропустіть свій шанс доєднатися до ком’юніті сильних і незалежних медійників. Про чудові можливості розповідаємо на нашій сторінці в Інстаграм. Підписуйтесь та запрошуйте своїх друзів, хто вже навчається чи мріє стати журналістом — https://www.instagram.com/airppu/

(Visited 60 times, 1 visits today)

Close