11:23 am Новини

АНРВУ засуджує тиск на свободу слова та погрози журналістам

Свобода слова та діяльність незалежних ЗМІ — це ознака сильних і демократичних держав. Асоціація «Незалежні регіональні видавці України», яка підтримує понад 100 регіональних незалежних медіа України та Всесвітня Асоціація видавців новин WAN-IFRA (найбільше професійне об’єднання медіа із понад 120 країн),  засуджують будь-які спроби тиску на медійників через їх професійну діяльність. Сайт Texty.org.ua є одним із незалежних видань України, яке дотримується журналістських стандартів. Наголошуємо, що свобода преси є однією з основних конституційних свобод і невід’ємною ознакою демократичної системи ЗМІ у всьому світі. Наводимо тези із заяви команди Texty.org.ua про тиск на свободу слова, шовінізм і погрози. 

«Після публікації дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні» 6 червня, яке редакція провела самостійно за підтримки читачів, на нас посипався тиск, маніпуляції, наклепи, вимоги позбавити донорського фінансування та погрози фізичною розправою», — ідеться у дописі колег. 

Що, вважаємо, абсолютно не припустимо в цивілізованому світі та за всіма міжнародними правовими документами.

Texty.org.ua — незалежне видання, яке створює проєкти з журналістики даних. АНРВУ є надійним партнером редакції. Працівники медіа мають доступ до навчальних програм і турів, які відбуваються за підтримки Асоціації та міжнародних партнерів. Ми розділяємо політику редакції, її прагнення бути незалежною та працювати з дотриманням всіх журналістських стандартів. 

Нагадаємо, що журналісти Texty.org.ua оприлюднили аналіз політичного, медійного та експертного середовища в США, що впливає на прийняття рішень про подальшу підтримку України в російсько-українській війні. Як доказову базу дослідження також містить таблицю — перелік організацій та осіб, які виступають у США проти підтримки України. Медійники проаналізували їхні аргументи, порівняли їх із поширеними російськими наративами та розвінчали ці наративи, підкріпивши свої тези аргументами й посиланнями на джерела, ідеться у тексті заяви. Усі оприлюднені дані щодо осіб та організацій взяті з відкритих, зокрема й офіційних, джерел, запевняють журналісти. 

Як вказують колеги Texty.org.ua: 

«Після публікації цього матеріалу директор Інституту Рона Пола Daniel McAdams оприлюднив спочатку допис у соцмережі Х, потім статтю на сайті Інституту, у якій заявив, що видання Texty.org.ua, фінансоване американським урядом, створило hate list американських громадян. Того самого дня в соцмережі Х маніпулятивну інформацію, опубліковану на сайті Інституту Рона Пола, стали поширювати інші консервативні видання, ультраправі та ліві американські активісти, атакуючи редакцію Texty.org.ua і авторів статті особисто та навіть висловлюючи погрози.

11 червня конгресвумен Марджорі Тейлор Ґрін також назвала публікацію списком ворогів і заявила, що за ним стоїть президент України Володимир Зеленський.

12 червня новинний сайт FOX news повідомив, що Сенатор Джей Ді Венс і член Палати представників США Метт Ґейтц закликали державного секретаря США Ентоні Блінкена надіслати їм інформацію про українську неурядову організацію Texty.org.ua до 28 червня.

Автори листа також звернулися до Комітету з питань асигнувань Палати представників із проханням припинити підтримку Texty.org.ua Сполученими Штатами. Комітет ухвалив таку резолюцію.

13 червня власник соцмережі Х Ілон Маск, який також був згаданий у цьому дослідженні, відгукнувся на заклик конгресмена-республіканця позбавити нашу редакцію будь-якої донорської підтримки закликом внести організацію до списку терористичних», — йдеться у тексті заяви.

Закликаємо медійні організації та владу України, а також наших міжнародних партнерів, для яких діяльність незалежних медіа є ознакою демократії, дати відповідь тим, які здійснюють цензуру, аби приховати об’єктивну інформацію від очей громадськості».

Повністю читайте Заяву тут.

ДОВІДКА Свобода слова ― концепція природного права людини на публічне висловлення своєї думки без протиправного обмеження цензурою чи можливістю відповідальності. Таке висловлення не обмежується публічними виступами і в загальному сенсі охоплює й інші форми самовираження. Право закріплене у Загальній декларації ООН з прав людини та офіційно визнане законодавством більшості країн.

Свобода преси вважається однією з основних конституційних свобод і невід’ємною ознакою демократичної системи ЗМІ.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Close