3:56 pm Новини

13 регіональних редакцій, де працюють 84 журналісти, отримали фінансову підтримку завдяки співпраці АНРВУ та Українського Медіа Фонду

У час війни підтримка незалежних українських медіа є критично важливою для забезпечення доступу до правдивої інформації та збереження незалежного голосу суспільства. Ukrainian Media Fund (UMF) створений на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, є яскравим прикладом солідарності та підтримки від міжнародних партнерів, яка допомагає зберегти та розвивати незалежну журналістику в регіонах.

Український Медіа Фонд є об’єднанням п’яти країн (Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Польща), які уже понад два роки активно підтримують регіональних журналістів. Надійне плече колег відчувається у всьому.

— Партнери з Українського Медіа Фонду, який є частиною The German Marshall Fund of the United States, допомагають нашим медіа у розв’язанні операційних задач. Наші редакції отримували як шоломи, бронежилети, технічне спорядження, так і фінансову підтримку, — розповідає директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко. 

Так, за сприяння Українського медіафонду та партнерів на початку цього року 70 айфонів і понад 60 макбуків отримало 31 регіональне медіа! На нашій мапі — ті редакції, які вдалося підтримати. 

Завдяки такій допомозі медійники можуть продовжувати безперебійно працювати й під час відряджень, і під час відключень електроенергії, та й після ворожих обстрілів. Адже серед медіа, які підтримує Асоціація, є і ті, хто були релоковані, бо офіси частково або повністю знищені ворогом. 

— Нещодавно завдяки Українському Медіа Фонду 13 редакцій (а це 39 регіональних медіа) отримали кошти на виплату заробітної плати 84 журналістів. І ця допомога надзвичайно важлива для нашого медіаринку. Саме завдяки цій підтримці наші регіональні медіа можуть частково забезпечувати своїх працівників стабільною зарплатою, залишаючись незалежними від політичного чи економічного впливу великих бізнесів чи олігархів. Це сприяє збереженню свободи слова. Ми надзвичайно вдячні нашим колегам за цю допомогу! Керівниця фонду — Joanna Krawczyk та засновники фонду з Норвегії — Randi S. Øgrey, Швеції — Johan Taubert, Thomas Mattson, Фінляндії — Jukka Holmberg та Данії — Marianne Bugge Zederkof — постійно поруч та дають змогу нам не лише вижити, а й розвиватися, — наголошує Оксана Бровко.

Наші партнери розуміють, що підтримка в цей складний час є важливим кроком до перемоги правди та демократії, адже саме незалежна журналістика, особливо в регіонах країни, забезпечує об’єктивне висвітлення подій і зміцнює довіру суспільства.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Close