12:15 pm Новини

10 практичних прикладів з усього світу про те, як медіа працюють зі штучним інтелектом

Під час Всесвітнього конгресу новинних медіа в Копенгагені WAN-IFRA опублікувала свій п’ятий звіт, присвячений темі штучного інтелекту. Звіт під назвою «ШІ в дії» містить 10 практичних прикладів з усього світу про те, як новинні видавці працюють зі штучним інтелектом, зокрема з генеративним ШІ.

Часто в постійному потоці оголошень про штучний інтелект губляться реальні експерименти, впровадження та інновації, які новинні видавці роблять за допомогою цієї технології.

Кейс-стадії у звіті WAN-IFRA детально описаний на сайті, який ми переклали на українську. Отож, там розглядають приклади того, як видавці визначили конкретну потребу або сферу, де може допомогти ШІ. Багато кейсів описують навчання роботи з генеративним ШІ — виклики та можливості.

«Деяка випадковість кейсів, представлених тут, має хорошу причину: щоб показати, як видавці різних розмірів і на різних етапах свого шляху з ШІ знаходять способи отримати вигоду від використання ШІ — вже зараз», — сказав Дін Ропер, директор з питань аналітики.

Звіт починається з результатів недавнього короткого опитування, у якому топ-менеджерів новинних компаній попросили поділитися своїми думками про те, як вони бачать вплив ШІ на свої організації в найближчі кілька років. 

Деякі з результатів опитування:

 • 52% керівників новинних компаній сказали, що вони оптимістично або дуже оптимістично налаштовані щодо впливу ШІ на їхні організації протягом наступних 3-5 років, тоді як 37% сказали, що вони стурбовані або дуже стурбовані.
 • Лише 13% керівників новинних компаній сказали, що вони «добре підготовлені» до використання потенціалу ШІ. 45% сказали, що вони «дещо підготовлені», 33% «погано підготовлені» і 7% «не підготовлені взагалі».
 • 69% керівників новинних компаній сказали, що вони вважають за краще вести переговори з постачальниками ШІ щодо ліцензування контенту та інших питань, тоді як 12% вважають за краще «звернутися до суду», а 19% «чекати і дивитися».

Основні кейси практичного застосування ШІ:

 • Tamedia: За допомогою ШІ швейцарський видавець збільшив виробництво автоматизованих, гіперлокальних інформаційних бюлетенів, скоротивши час їх виробництва на 80%, збільшивши відкриття та кліки.
 • La Nación: Аргентинський видавець створив Genie, внутрішній інструмент на основі ШІ/НЛП для відстеження гендерного розриву в репортажах компанії.
 • The Daily Maverick: Південноафриканський видавець експериментував з ChatGPT для створення статей та карток з підсумками, що покращило залучення читачів.
 • Relevo: Іспанський спортивний новинний сайт покращив взаємодію з головною сторінкою на третину за два місяці за допомогою ШІ.
 • IDN Media: Індонезійська медіакомпанія створила контент у стилі соцмереж для зв’язку з поколінням Z.
 • Schibsted: Скандинавська медіагрупа показує приклади впровадження ШІ, включаючи інструмент транскрипції JOJO, що допоміг зберегти майже 20 000 годин роботи журналістів.
 • Die Zeit: Німецький видавець створив інноваційний додаток для відповідей на запитання – Ask Zeit Online.
 • Hindustan Times Digital Streams: Індійський новинний бренд запустив свої зусилля з ШІ у лютому 2023 року з 15-особовою командою ШІ.
 • Expressen: Шведський новинний бренд розробив низку інструментів на основі ChatGPT для підтримки журналістів у їхній щоденній роботі.
 • Ouest-France: Французький регіональний видавець став одним з найбільш просунутих французьких медіагруп у питаннях стратегії та ініціатив щодо генеративного ШІ.

ПРО 75-й ВСЕСВІТНІЙ КОНГРЕС НОВИННИХ МЕДІА

75-й Всесвітній конгрес новинних медіа (WNMC) відбувся з 27 по 29 травня 2024 року в Копенгагені, Данія, організований WAN-IFRA – Всесвітньою асоціацією новинних видавців у співпраці з Данською асоціацією медіа/Danske Medier. WNMC є провідною щорічною подією для лідерів медіа, що об’єднує 1100 редакторів і керівників з понад 75 країн для обговорення викликів та можливостей для глобальної індустрії новинних медіа. Цьогорічний конгрес об’єднав наші флагманські заходи, включаючи Digital Media Europe, щоб забезпечити три саміти, два навчальні тури, майстер-класи та доступ до міжнародних експертів і кейс-стадій; щось для кожного, хто цікавиться формуванням майбутнього новинних медіа в епоху ШІ.

Нагадаємо, щор команда українських медійників за сприяння Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» також побувала на Конгресі. Найцікавіші кейси ми оповідали у матеріалі: ТОП медійних трендів із Всесвітнього медійного конгресу в Копенгагені (ексклюзивно)

***

Приєднуйтесь до Асоціації, аби дізнаватися про свіжі новини та можливості для світу медіа. 

Підписуйтесь на наші сторінки у:

Інстаграмі

Фейсбуці

(Visited 30 times, 2 visits today)

Close