Не бути нудним, лише перевірений контент, відповідальна журналістика: топ-10 прозрінь від VI Всеукраїнського Медійного Конгресу

.

Про газети не говорили. Взагалі. Хоча ще два роки тому івент, що зараз носить назву “Всеукраїнський Медійний Конгрес”, називався “газетним”. Організатору івента - Асоціації незалежних регіональних видавців України– 31 жовтня вдалося об”єднати близько 120 медійників з усієї крани: власників незалежних медіа, головних редакторів, журналістів, спеціалістів з реклами. Своїм досвідом поділилися понад 30 спікерів, серед яких, найкращі фахівці не лише України, але й Польщі, Швеції, Німеччини та Ірландії.

“Єдине, чого зараз собі точно не може дозволити жодне медіа, це бути нудним, - каже Метс Вікман зі Швеції, людина яка вже 20 років займається онлайн-медіа. - В інтернеті є купа цікавого. Ніхто не буде приділяти увагу вашому сайту, якщо він не буде сповненений емоціями. Як це зробити? Є багато способів. Головне - взагалі забути про шаблони ”.

 

Схожі речі казав і Гжегош Піхота, один з редакторів Gazeta Wyborcza - медіа-бренду №1 у Польщі. “ Справжній продукт, який має виробляти сучасне ЗМІ, це емоції. Окрім, власне, журналістських матеріалів, є ще один спосіб донести їх до читача - це креативні акції і суспільні кампанії. Тобто те, що для українських медіа залишається майже Terra Incognita ”.

Якість контенту була ключовою темою цьогорічного Медійного Конгресу. Спеціалісти Google, що були на відеозвязку, досить слушно радили: зробіть цікавим наповнення вашого сайту, все інше - прийде.

Під “іншим”, звісно, розуміється дохід. Тож багато говорили і про монетизацію незалежних медіа в Україні. Головний висновок тут - заробити гроші на онлайн-ЗМІ стало простіше, ніж кілька років тому, але для цього видавцямі і топ-менеджерам потрібно постійно слідкувати за інноваціями, використовуючи усі нові можливості. В цьому бізнесі інертність повністю тотожна самознищенню.

Наші 10 головних висновків з VI Всеукраїнського М едійного Конгресу:

Висновок 1: Старе - у смітник

Журналісти все менше думають категоріями друкованих видань. Але стандарти, жанри і способи подачі інформації в онлайні для більшості редакцій в Україні залишились “газетними”. Хоча інтернет дає в десятки разів більше можливостей зробити матеріал цікавим для читача. Текст варто сприймати лише як “гарнір” і його на “тарілці” має буте небагато - як в ресторані, а не як в дешевій їдальні.

Висновок 2: Не робіть медіа “для всіх”

Час ЗМІ, які розраховані на широку аудиторію (все для всіх) не минає, він вже минув. Один із спікерів Конгресу Артур Оруджалієв - засновник успішного сайту AIN.ua, що присвячений новинам інтернет-бізнесу - важливою складовою своєї стратегії назвав саме чітке і відносно вузьке визначення тематики та, відповідно, цільової аудиторії.

Висновок 3: Увімкніть світло - аналізуйте

Робота за інструментами аналізу відвідування вашого сайту має стати одним із головних завдань головного редактора. Вивчайте свою аудиторію, знайте, чого вони хочуть, давайте їм те, що вони хочуть. Зосередьтеся саме на тому контенті, який найбільше читають.

Висновок 4: Золотий час журналістських розслідувань

Якщо не зараз, то в майбутньому може бути вже пізно. Історичний період сприяє і навіть зобов’язує журналістів в Україні розібратися, чим жили колишні можновладці і чим живуть теперішні. Приклад роботи “Канцелярської сотні” та створення сайту Yanukovychleaks.org, про який на Конгресі розповіли Олег Хоменок та Денис Бігус ,показав, що Революція Гідності вивела журналістику розслідувань в Україні на якісно новий рівень.

Висновок 5: Треба знімати не відео, а історії

Відеоконтент важливий для медіа. Але в більшості випадків його якість залишає бажати кращого. Відео має бути цікавим, а для цього важливим є редакційне планування сюжетів.

Висновок 6: Google - це наші гроші

Наразі Google “тримає” значну частку ринку онлайн-реклами. Але в той же час, IT-гігант готовий ділитися своїми прибутками і для цього є кілька способів. Найпоширеніший - сервіс AdSense, заробляти гроші на якому може будь-який регіональний сайт. Головне, щоб читачу було цікаво туди заходити.

Висновок 7: Мультиплатформеність

Частка мобільних пристроїв як платформ для Інтернет-відвідувань в Україні росте з кожним роком і дуже скоро стане переважати над ноутбуками та десктопами. Тому, якщо ваш сайт не виглядає гарно на екрані будь-якого розміру, час подумати про зміни. Адже в іншому випадку ви будете непотрібні читачеві.

Висновок 8: Експерименти: мистецтво і майбутнє

NSA files: decoded від The Guardian - проект, який називають революцією у журналістиці. На ньому викладена у зрозумілій для читача формі розшифровка секретної інформації, що оприлюднив Сноуден. Інформації багато, вона важка і масивна, але все подано таким чином, що занудьгувати не доведеться. Відео, карти, інфографіка - все це поєднано в одне ціле. Чекаємо на український досвід.

Висновок 9: Краще пізніше, але точніше, ніж швидко та неперевірено

Перевірка інформації в умовах інформаційного шторму - одне з головних завдань редакцій. Довіра читача - наш головний капітал, який, власне, лише і можна монетизовувати. Тому краще запізнитися з подачаею інформації, пропустити вперед конкурентів, але зробити все так, щоб бути впевненим у правдивості наведених фактів.

Висновок 10: Журналістика під час війни - це може вбити

Україна опинилася в умовах війни, а війна - це означає, що збереження людських життів – понад усе. Мова йде головним чином про оперативність. Гонитва репортерів за тим, хто першим розповість новину, може стати фатальною для учасників подій. Тому принцип “не зашкодь” має стати однією з головних заповідей для будь-кого, хто готує матеріали, що стосуються бойових дій.

Євгеній Фролов, спеціально для АНРВУ

Більше фото тут.

Для отримання презентацій Конгресу, заповніть, будь ласка, свій відгук на захід та отримайте доступ до презентацій спікерів.

 

Розпочалась реєстрація на першу Школу стажування студентів-журналістів в регіональних ЗМІ

.

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні розпочинає проект практичної Школи для стажування студентів-журналістів в регіональних ЗМІ.

Оксана Бровко, виконавчий директорв АНРВУ: “Школа в першу чергу направлена на здобуття та покращення практичних навичок роботи в медіа відповідно до професійних стандартів, що особливо важливо під час роботи в умовах великої кількості інформаційних фейків. Наші куратори на місцях не будуть читати вам лекції чи пояснювати теорію, ви одразу приступите до роботи в газеті та сайті. Тож приготуйтеся активно працювати в команді журналістів-практиків”.

Для кого Школа : для студентів журналістських факультетів українських навчальних закладів. Перевага віддається студентам, що працюють в студентських чи регіональних друкованих чи онлайн медіа.

До уваги головних редакторів : якщо у вас в редакції працюють журналісти-студенти – це гарний шанс для них пройти стажування в іншій редакції та здобути нових навичок!

Формат Школи : стажування відбувається протягом 5 днів, з понеділка по п”ятницю, два дні – з акцентом на друковане видання регіональної редакції, три дні – на онлайн медіа. Суть стажування полягає в практичній роботі під керівництвом куратора-співробітника редакції.

День 1 та 2 стажування

День 3, 4 та 5 стажування

як розповідати історії та правильно формулювати фокус в них

інфографіка

як обрати головну історію дня

відеоконтент для мультимедійних матеріалів

професійні стандарти роботи з різними джерелами

локальні розслідування

Дати першої Школи : з 01 по 05 грудня 2014р.

Як потрапити до першої Школи: прийом анкет до 03 листопада 2014р. (аплікаційна форма тут). Ми проаналізуємо ваші заявки та повідомимо в разі позитивного рішення до 10 листопада 2014р.

Участь в Школі: безкоштовна, за рахунок організаторів оплачуються проїзд до місця стажування та назад, проживання та частково харчування під час стажування.

Місця проведення стажування Школи: провідні регіональні редакції друкованих та онлайн медіа Вінниці, Чернівців, Рівного, Чернігова, Запоріжжя, Житомира, Тернополя, Полтави, Хмельницького, Одеси. Направлення на стажування учасників здійснюватиметься за принципом “студенти зі сходу та півдня – в редакції заходу та центральної України, студенти з центральних та західних регіонів – стажуватимуться в редакціях сходу та півдня”.

У разі виникнення питань – пишіть на office.airpu (@) gmail.com

Проект здійснюється Асоціацією незалежних регіональних видавців України в рамках проекту Єдина країна за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Конгрес – 2014: реклама, маркетинг та контент iнформацiйних сайтiв та міських порталів

.

31 жовтня ми знову чекаємо вас в Києві  на VI Всеукраїнському Медійному Конгресі. Ми поділимося найбільш вдалими проектами з медіа сфери України та Європи, запропонуємо найкращих фахівців у сферах мультимедіа, реклами та маркетингу.

Конгрес поділений на три потоки: Інтернет-маркетинг, Реклама та Контент.

Перший потік Конгресу: Інтернет-маркетинг д ля інформаційних сайтів та міських порталів

Другий потік Конгресу: Реклама на інформаці йних сайтах та міських порталах. Монетизація

Третій потік Конгресу: Контент інформаційних сайтів та міських порталів

Програма Конгресу

Для вас - найкращі спікери з Польщі, Швеції, Німеччини, України.

NEW! Кожний потiк мiстить двi частини – до 19.00 – виступи,

з 19.00 до 22.00 – КРУГЛИЙ СТІЛ “Icторiї успіхів і поразок – з вином і модераторами-практиками”. В обговоренні приймають участь всі слухачі відповідного потоку.

На всіх потоках ми представляємо як український досвід колег, що працюють на ринку, так і закордонні кейси, найбільш цікаві для наших умов.

Що таке Всеукраїнський Медійний Конгрес?

Це захід, що шостий рік поспіль збирає понад 120 топ-менеджерів та керівників підрозділів інформаційних сайтів та міських порталів.

Як стати учасником VI Всеукраїнського Медійного Конгресу та решта умов - http://mediacongress.org.

 

Вебінар Монетизація інформаційних сайтів та міських порталів

.

Отримайте досвід одного з небагатьох видань Європи, доходи від сайту котрого майже зрівнялися з доходами від принта!

27 червня цього року, з 11:00 по 12:30 ми проводимо вебінар для топ-менеджерів, керівників рекламних відділів, менеджерів проектів інформаційних сайтів та міських порталів.

Спікер вебінару - Маріанн Шварц, керівник цифрових проектів видання Aftonbladet (www.aftonbladet.se) у відділі розвитку. Має великий досвід в області он-лайн журналістики, працює з сайтом видання з 1996р.

Протягом вебінару Маріанн розповість про он-лайн стратегії Aftonbladet – одного з лідерів розвитку цифрових ЗМІ в Європі, презентує приклади успішних та менш вдалих спроб монетезації сайтів та відповість на питання учасників. Aftonbladet – одне з небагатьох видань Європи, доходи від сайту котрого майже зрівнялися з доходами від принта.

Мова вебінару: англійська з перекладом на українську/російську 

Реєстрація: до 16 червня ц.р. заповніть, будь ласка, реєстраційну анкету.

Деталі підключення до вебінару надішлемо на вказану вами ел скриньку після реєстрації.

Вартість участі: для членів АНРВУ та постійних партнерів WebPromo – безкоштовно, для решти учасників – 100грн.

Вебінар – це перший захід спільного проекту Асоціації незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) та Poppius, найстарішою школою журналістики в Скандинавії.

Навчання в школі надає як базові журналістські знання, так і навчає всіх бажаючих роботі в якості репортерів, редакторів, розслідувальників, веб-журналістів чи фрілансерів. Школу Poppius засновано ще в 1947 році журналістом Сетом Поппіусом (Set Poppius). Наразі журналістській професії працює велика кількість випускників школи.

Технічний партнер вебінару інтернет-агенція WebPromo , партнер по просуванню вашого сайту.

Школа Медіа Стандартів: триденний авторський тренінг Сергія Первозванського для консультантів рекламних відділів регіональних видавництв

.

28, 29 та 30 квітня в рамках Школи Медіа Стандартів Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) проводить триденний тренінг для менеджерів/консультантів рекламних відділів друкованих та онлайн ЗМІ.

Для кого тренінг: для молодих рекламних агентів, менеджерів, медіа-консультантів, що працюють над рекламними надходження в регіональних друкованих та онлайн ЗМІ.

Тренер

Сергій Первозванський , медіа-тренер, газета « Молодий буковинець» , співзасновник, комерційний директор. Основні напрямки роботи :

· Розробка , супровід і контроль виконання бізнес- плану розвитку газети і друкарні

· Удосконалення мотиваційної системи роботи відділу реклами , відділу продажів і маркетингу в газеті.

· Розробка рольових функцій для працівників відділів реклами , продажу та маркетингу.

· Розробка і впровадження нової системи фінансового контролю в газеті

· Впровадження нових форм реклами в газеті і активізація роботи з рекламодавцями

Результатом стало збільшення доходів від реклами з 1996 по 2002 рік у 12 разів.

Тренінги за темами

· «Мотивація співробітників газети »

· «Створення бізнес-плану для газети і друкарні»

· «Техніка продажів »

Місце проведення : місто Київ

Дати проведення : 28 - 30 квітня 2014р.

Вартість участі: реєстраційний внесок покриває проживання та харчування під час тренінгу, роздаткові матеріали, кава-паузи та не покриває витрат на дорогу до місця проживання учасників. Розмір реєстраційного внеску за одного учасника складає 490грн для членів АНРВУ та 690грн – для інших видавництв.

Реєстрація: до 16 квітня 2014р. заповнити анкету і ми з вами зв яжимося!

Кількість місць на тренінг: 12. Тож поспішайте заповнювати свої анкети. Про результати відбору ми повідомимо до 18 квітня 2014р. на вказану ел скриньку.

Які навички ви отримаєте під час триденного тренінгу:

· Етапи ефективних продажів

· Виявлення потреб клієнта, техніка SPIN-продажів

· Принцини НЛП та ефективні продажі

· Техінка управління переговорами

Проект здійснюється Асоціацією незалежних регіональних видавців України за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

Регіональні медіа - за Єдину країну

.

Як регіональні медіа можуть вплавати на єдність країни? Яким чином місцеві газети та портали можуть бути корисними?

Оксана Бровко, директор Асоціації незалежних регіональних видавців України (АНРВУ): "Важко стояти осторонь, коли країну розривають на частини іноземні засланці, неможливо просто інформувати читачів про останні тревожні новини, не впливаючи на хід подій. Тому члени нашої Асоціації (АНРВУ) визначили для себе, що всі разом братимемо активну участь в соціальних кампаніях, ілюструючих підтримку української армії, посилюючих ідею цілісності України."
 
Ось так ідеї кампаній Допоможи армії та Єдина країна з"являються і на сторінках газет більшості областей України. Учасники нашої кампанії - журналісти та медіа-менеджери з Чернівців, Одеси, Рівного, Полтави, Києва, Тернополя та Кременчука - говорять про прості, але такі важливі зараз речі: про своє коріння, про віру та любов до Батьківщини, про взаєморозуміння та повагу, про відвагу та готовність захищати країну.
 
 
Для долучення до кампанії Єдина країна - макети завантажуйте тут: http://www.ex.ua/946686597800
 

Якщо ви бажаєте публікувати макети кампанії Допоможи армії - всі матеріали тут: http://www.ex.ua/377351140819

Дякуємо Чернігівській медіа групі за допомогу в розробці макетів кампанії!

Разом - ми сила.

Александр Човган: Общественные Советы - это когда каждый издатель через свою Ассоциацию может поговорить с премьером

.

Все невозможное - возможно. Можно вместе с правым сектором прорываться к премьер-министру в стены ВР (что в некоторых случаях и не плохо), а можно и поговорить. Как? Через свою общественную организацию. Например, Вам небезразлично то, что газетами запрещают торговать рядом с продтоварами. Вы входите в общественную организацию, которая объединяет издателей, предлагаете свои решения (например - в полиэтиленовом пакете - можно!), и Ваша организация через общественный совет при министерстве - рассказывает Вашу идею министру экономики.

Кроме этого, органы власти должны обнародовать свои решения, публично отчитываться за использование бюджетных средств и сделать прозрачной для общественности процедуру кадровых назначений. А Общественные советы Украины будут совместно контролировать органы власти.

Об этом, по итогам встречи глав Общественных советов при министерствах, государственных комитетах, областных и городских государственных администрациях, сообщила на своем сайте Председатель Общественного совета при Киевской городской администрации Марина Бурмака.

Встреча прошла первого апреля, с подачи профильного департамента при  Кабмине. Представители общественных советов собрались на нее, чтобы решить как им взаимодействовать с новой властью.

В ходе собрания, участники отметили, что пока не видят, чтобы последняя как-то считалась с мнением общественности. Более того, отдельные чиновники вообще не отличаются желаниям сотрудничать с профильными организациями, несмотря на то, что это предусмотрено законодательством.

В ответ на это, представитель департамента информации Анна Леонтьева пообещала, что в ближайшее время будут доработаны изменения в постановление Кабмина «Об обеспечении участия общественности в формировании и реализации государственной политики».

Тем нее менее, как оказалось, чуть-ли не главная дискуссия развернулась уже “под занавес”. После того как появился отчет о мероприятии председатель общественного совета при Одесской облгосадминистрации Тамила Афанасьева, выступила с критикой конечного результата собрания:

- Жаль, что хорошая инициатива теперь называется объединение против чиновников или контроль за ними… разве эта цель вкладывалась организаторами в процесс сбора председателей Общественных Советов. Ведь, мы объединяемся для гражданского общества, для людей, для результатов, а не для контроля... Это большая ошибка начинать запугивать чиновников или рекламировать себя таким образом.

С Тамилой Афанасьевой согласился и председатель Общественного совета при Гостелерадио Александр Човган (Асоциация "Независимые Региональные Издатели Украины"). По его словам, если уже и рекламировать себя, то делать это нужно с конкретных дел, а не с запугивания властей.

- Вернувшись из Киева, я спросил винничан: «Что вы думаете об развитии института об гражданского общества?». – «Пустой звон», - ответили люди. И они правы, - говорит Александр Човган. Он считает, что без конкретных дел, например рекомендаций каждому министерству (и потом - контроля)  имплементировать европейские стандарты - это пустой звон.

Сначала нужно разработать нашу цель и миссию и план действий на семь лет и, потом, на год. - говорит Човган. -  Поэтому,  Я эту цель вижу – это эффективная Общественная Палата при Президенте/Парламенте/Премьер-министре. Наша миссия – эффективная общественная палата, которая лоббирует интересы общин и отраслей и проводит работу по приближению управления областями и министерствами к высоким Европейским Стандартам. Нам важно объединиться вокруг конкретной цели и миссии. А форум общественных советов - может быть инструментом достижения этой цели.

Школа Медіа Стандартів: дослідницька журналістика та як розповідати історії в медіа

.

17 та 18 квітня в рамках Школи Медіа Стандартів Асоціація незалежних регіональних видавців України проводить дводенний тренінг для редакторів та головних редакторів друкованих та онлайн ЗМІ.

Тренер

Зоя Казанжи , медіа-тренер. Працювала в ЗМІ на позиціях: репортер, оглядач, завідуюча відділом, спеціальний кореспондент, головний редактор. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім.. Т.Г.Шевченка; Institute of the World Bank with the financial support of the British Ministry for International Development, спеціалізація - медіа-тренер, медіа-консультант.

Місце проведення : місто Київ

Дати проведення Школи : 17 – 18 квітня 2014р.

Вартість участі: реєстраційний внесок покриває проживання та харчування під час тренінгу, роздаткові матеріали, кава-паузи та не покриває витрат на дорогу до місця проживання учасників. Розмір реєстраційного внеску за одного учасника складає 300грн для членів АНРВУ та 400грн – для інших видавництв.

Реєстрація: до 07 квітня 2014р. заповнити анкету і ми з вами зв яжимося!

Кількість місць на тренінг: 10. Тож поспішайте заповнювати свої анкети. Про результати відбору ми повідомимо до 09 квітня 2014р. на вказану ел скриньку.

Які навички ви отримаєте під час навчання в Школі:

 

Тема

Зміст

Аудиторія

День 1

Дослідницька журналістика: роз’яснення суті речей чи звалище фактів?

Ідея, тема, фокус подачі, планування матеріалу, джерела, виробництво тексту.

Основні методи журналістського дослідження.

Фотографія як елемент журналістського дослідження.

Використання візуальних елементів: доцільність та застереження.

редактори та головні редактори друкованих медіа

День 2

Як розповідати історії в медіа?

Складові успішних та читабельних історій

За яких умов читачі будуть читати довгі тексти.

Використання соціальних медіа як спосіб пошуку тем та героїв.

Використання ілюстрацій та відео.

Як розповісти історію за допомогою журналістики даних.

Історії в Інтернеті: журналістика, технології, веб-дизайн, мистецтво.

редактори та головні редактори друкованих медіа

Проект здійснюється Асоціацією незалежних регіональних видавців України за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

Навчати молодих журналістів, редакторів та головних редакторів ніколи не буде зайвим!

.

Щоб бути номером один по кількості та якості аудиторії,

бути цікавішими за соц. мережі,

привертати більше уваги , ніж інші конкурентні медіа, журналісти в процесі своєї діяльності мають дотримуватися професійних стандартів. Це - стандарти контенту, стандарти роботи в соц. мережах та етичні стандарти.

Школа Медіа Стандартів направлена на підготовку молодих журналістів стандартам роботи в медіа, допомогу редакторам та головним редакторам ефективно вибудовувати роботу редакцій, на допомогу медіа менеджерам здійснювати управлінський облік в видавництвах.

Для кого Школа:

1- Перші три дні Школи - для молодих вже працюючих журналістів з досвідом роботи до 3 років в редакції регіональної газети

2- Наступні два дні - для редакторів та головних редакторів друкованих медіа

Тренери Школи:

27-28-29 січня – для молодих журналістів – Ольга Юркова , тренер з 10-річним досвідом роботи у журналістиці. Шість років очолювала мультимедійну редакцію Медіа Корпорації RIA у Тернополі (сайт, щоденна газета і тижневик). За цей час сайт 20minut.ua вийшов з «нуля» у лідери ринку і став найвідвідуванішим серед новинних онлайн-медіа в регіоні, включно з національними. Була доповідачем на конференціях про нові медіа в Україні, Росії, Литві.

Спеціалізація – мультимедійна журналістика, редакційний менеджмент, використання нових медіа в роботі журналістів і редакторів, SMM, проекти в медіа.

30-31 січня – для редакторів та головних редакторів – Зоя Казанжи , медіа-тренер. Працювала в ЗМІ на позиціях: репортер, оглядач, завідуюча відділом, спеціальний кореспондент, головний редактор. Закінчила факультет журналістики Київського

національного університету ім.. Т.Г.Шевченка; Institute of the World Bank with the financial support of the British Ministry for International Development, спеціалізація - медіа-тренер, медіа-консультант.

Місце проведення Школи : Запоріжжя, для журналістів з Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Херсонської, АР Крим.

Дати проведення Школи : 27 – 31 січня 2014р.

Вартість участі: реєстраційний внесок покриває проживання та харчування під час тренінгу, роздаткові матеріали, кава-паузи та не покриває витрат на дорогу до місця проживання учасників. Розмір реєстраційного внеску за весь 5-тиденний курс навчання в Школі складає 590грн для членів АНРВУ та 790грн – для інших видавництв.

Це означає, що за 590грн (для членів Асоціації, для решти – 790грн) від вашого видавництва в Школі можуть взяти участь 2 учасника – один молодий журналіст, один редактор чи головний редактор.

Якщо ви бажаєте долучитися не до всього курсу Школи, а лише до однієї з 2- х її частин – до курсу для молодих журналістів, чи для редакторів/головних редакторів – вартість участі в такому разі становить 300грн за обрану частину для членів АНРВУ та 400 грн – для решти видавництв.

Реєстрація на Школу в Запоріжжя: до 06 січня 2014р. заповнити анкету і ми з вами зв яжимося!

Кількість вільних місць: обмежена! Тож поспішайте заповнювати свої анкети. Про результати відбору ми повідомимо до 12 січня 2014р. на вказану ел скриньку.

Які навички ви отримаєте під час навчання в Школі:

 

Тема

Зміст

Аудиторія

День 1

Професійні стандарти і журналістська етика для газети, онлайну, соціальних мереж з кейсами, дискусіями, практичними завданнями

Професійні стандарти і журналістська етика для газети, онлайну, соціальних мереж з кейсами, дискусіями, практичними завданнями

Типові порушення стандартів і норм етики в журналістських текстах і соцмережах.

Робота з джерелами інформації:

Етика і стандарти посилань на джерела

Стандарти перевірки інформації, в т.ч. онлайн-джерела, соцмережі як джерела

Налагодження стосунків з джерелами, побудова мережі джерел

молоді журналісти з досвідом роботи до 3 років в редакції регіональної газети

День 2

Режисура мультимедіа і стандарти .

Жанри.

Мультимедійна історія. Навички планування мультимедійної новини. Жанри журналістики в нових медіа. Чого хоче читач.

Як писати для інтернету - конкретні поради.

Висвітлення надзвичайних подій за допомогою мультимедіа: інструменти і прийоми

молоді журналісти з досвідом роботи до 3 років в редакції регіональної газети

День 3

Інфографіка та журналістика данних.

Просування медіа і бренд журналіста у соціальних мережах

Етапи роботи над інфографікою в медіа. Основні помилки, практичні вправи.

Стандарти роботи і поведінки журналіста у соцмережах.

редактори та головні редактори друкованих медіа

День 4

Дослідницька журналістика: роз’яснення суті речей чи звалище фактів?

Ідея, тема, фокус подачі, планування матеріалу, джерела, виробництво тексту.

Основні методи журналістського дослідження.

Фотографія як елемент журналістського дослідження.

Використання візуальних елементів: доцільність та застереження.

редактори та головні редактори друкованих медіа

День 5

Як розповідати історії в медіа?

Складові успішних та читабельних історій

За яких умов читачі будуть читати довгі тексти.

Використання соціальних медіа як спосіб пошуку тем та героїв.

Використання ілюстрацій та відео.

Як розповісти історію за допомогою журналістики даних.

Історії в Інтернеті: журналістика, технології, веб-дизайн, мистецтво.

редактори та головні редактори друкованих медіа

Проект здійснюється Асоціацією незалежних регіональних видавців України за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

Бити журналістів - плювати в очі власній країні!

.

Закликаємо всі медіа проявити професійну солідарність та долучитися до інформаційної кампанії по захисту журналістів від побиття під час подій на Євромайданах країни!

Вже зараз ви можете опублікувати на шпальтах вашого видання та на сторінках вашого порталу звернення від Всесвітньої Газетної Асоціаціїї, членом котрої ми з вами є, до Президента України. 

Далі публікуємо текст звернення: 

 

Його Високості Виктору Януковичу,
Президенту України,
Київ,
Україна.

2 грудня 2013

Ваше Високосте,

Звертаємося до Вас від імені Всесвітньої Асоціації Видавців Газет та Новин (WAN-IFRA) та Всесвітнього Форуму Редакторів щоб висловити нашу глибоку стурбованість подіями, які мали місце у минулі вихідні (30 листопада –1 грудня), під час яких щонайменше 47 журналістів постраждали під час висвітлення акцій протесту у Києві на підтримку європейської інтеграції України.

Ваше Високосте, ми нагадуємо Вам про те, що питання нашої стурбованості станом свободи слова в Україні обговорювалось під час 64-го Всесвітнього Газетного Конгресу, який відбувся у вересні 2012 року у Києві. Більше того, ми привертали Вашу увагу до Ваших слів, сказаних на церемонії відкриття, коли Ви говорили що «Усі політичні сили в нашій країні погоджуються, що шлях уперед є абсолютно відкритим, і демократичне суспільство, свобода слова та незалежні медіа відіграють ключову роль сьогодні і у майбутньому.»

Пане Президенте, жахливі фото та детальні репортажі, отримані WAN-IFRA з незалежних, перевірених джерел в Україні протягом останніх 48 годин, свідчать про те, що Ваша публічна відданість ідеалам свободи слова та незалежних медіа повністю перекреслюються діями Ваших служб безпеки.

Ми закликаємо Вас у найкоротший можливий термін віддати розпорядження про негайне незалежне розслідування кожного випадку порушення прав та залякування журналістів та працівників медіа компаній, чиєю роботою є висвітлення подій незалежно від того, слугують вони чи входять у протиріччя з політичними переконаннями Вашого уряду.

Ми чемно нагадуємо Вам, що обов’язком держави є забезпечення безпеки усіх громадян, включно із журналістами, та гарантування їм належних умов для виконання ними своїх обов’язків без перешкод та остраху. Враховуючи особливі обставини, які супроводжують події декількох останніх днів, для медіа є обов’язковим мати можливість виконувати свою ключову роль та інформувати громадськість у час, критично важливий для демократії в Україні.

Ми чекаємо на Вашу відповідь у найближчий можливий для Вас час.

Щиро Ваші,

Томас Брюнегар (Tomas Brunegård)
Президент
Всесвітня Асоціація Видавців Газет та Новин

Ерік Б’єраер (Erik Bjerager)
Президент
Всесвітній Форум Редакторів

WAN-IFRA є глобальною організацією видавців газет та новин з усього світу, яка має статус офіційного представника в Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО та у Раді Європи. Організація об’єднує 18000 друкованих видань, 15000 онлайн сайтів та понад 3000 компаній у більше ніж 120 країнах.

Більше інформації та фото про побиття журналістів: http://intv.ua/accents/73264-pobit-zhurnalsti-chastina-yak-bili-fotografa-lgabznesnform-foto.html http://gazetavv.com/news/policy/104273-pobit-zhurnalsti-chastina-berkut-vs-presa-vdeo-foto.html Поіменний перелік постраждалих журналістів: http://uk.wikipedia.org/wiki/Список_побитих_журналістів_під_час_Євромайдану